2

cze

w poszukiwaniu idealnej torby

Można nosić torby płócienne, plastikowe czy ortalionowe, można kupować kilka a nawet kilkanaście w roku, można zaopatrzyć się w torebki we wszystkich kolorach tęczy odwiedzając H&M tylko jeden raz i nie wydając fortuny… Ale gdyby tak policzyć, ile kosztowały w sumie wszystkie torebki, które nie nadawały się do noszenia po kilku miesiącach użytkowania, czyż nie przychodzi refleksja, że może wreszcie czas zainwestować w coś naprawdę idealnego? I tu nadchodzi z pomocą stylistka Rachel Zoe – osoba kontrowersyjna, znana głównie z tego, że jej klientki gwałtownie tracą na wadze i w tajemniczy sposób stają się do niej podobne. Ale nie o tym będzie, chociaż dla potwierdzenia moich słów zdjęcia:Otóż wyżej wymieniona jakiś rok temu na łamach brytyjskiego Elle zamieściła kilka wskazówek, jakimi należy się kierować przy wyborze idealnej torby. Sama posiada około 450 z najwyższej półki (dużo YSL, w tym wszystkie zaprojektowane przez Toma Forda, Hermes Birkin, trzy Chloe, w tym Paddington, dużo Chanel i Louis Vuitton). Zapamiętałam te rady bardzo dobrze i wprawdzie nie weszłam w posiadanie żadnej z tych marek, ale zaczęłam zupełnie inaczej reagować na ogrom dostępnych w każdym sklepie toreb. Przekonała młode gwiazdki do noszenia akcesoriów kojarzących się do tej pory z dojrzałą kobietą, przekonała i mnie. Marzy mi się torebka Chanel, choć jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałam sobie siebie w jej towarzystwie przynajmniej przez cztery kolejne dekady :-).


Idealna torba wg Rachel Zoe:


1. Zainwestuj w styl klasyczny. Jeśli wydasz pieniądze na torbę nowego projektanta, może ona z czasem stracić na wartości. Chodzi o to, żeby torba zarabiała na siebie, stawała się z wiekiem coraz cenniejsza.


2. Kupuj markowe torby vintage – są nieco znoszone, co dodaje im uroku. Poza tym dzięki temu możesz mieć coś unikalnego i ponadczasowego.


3. Szukaj toreb skórzanych, ale nie zamszowych – one nieładnie się starzeją. Trzymaj się raczej ciemnych kolorów: czarnego, brązowego czy zielonego – jeśli inwestujesz w torbę, powinna pasować do jak najwięcej Twoich rzeczy.


4. Nie kupuj torebek „na czasie”. Po trzech miesiącach każdy skomentuje: „Ona nosi torbę z zeszłego sezonu”.


Ponizej stylowe „klony” Rachel Zoe z wybranymi przez nią torbami (od lewej: Mischa Barton i Chloe Paddington; Nicole Richie i Spy Bag oraz Balenciaga; Lindsay Lohan i Balenciaga):
A na koniec skromnie: wynik moich poszukiwań.Jedna myśl nt. „w poszukiwaniu idealnej torby

Dodaj komentarz
 1. Gość: wełna, serwer70.roni.com.pl

  Bardzo fajny blog. Widać, że twórczyni jest prawdziwą …
  Bardzo fajny blog. Widać, że twórczyni jest prawdziwą pasjonatką.
  Co do ciekawych i praktycznych torebek to pojawiają się ostatnio na rynku damskie torebki do laptopów o ciekawym designie. Sporo ciekawych oferuje komputronik, allegro, http://www.laptopka.pl

  Odpowiedz
   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *