20

Gru

Do it yourself

Temat inspiracji chustami Balenciagi wraca jak bumerang.Tym razem jednak będę za czymś innym niż arafatka. Wprawdzie swoją „stuningowaną” arafatkę noszę i mam zamiar nawet gdy zacznie się sezon na futurystyczne formy przedstawione przez Ghesquiere’a. Nosząc nie zapominam jednak o innych możliwościach. Co jakiś czas w sklepach przebłyskują coraz to nowsze inspiracje tymi chustami, a ja, co którąś widzę, mam ochotę skoczyć do pasmanterii i znów sama podobny efekt osiągnąć znacznie mniejszym kosztem (chyba że wpisać w koszty poświęcony czas…). Poniżej swobodne inspiracje, można by się pokusić o stwierdzenie, że to Ghesquiere zainspirował się ulicą, nie odwrotnie. Ale jak wiadomo efekt błędnego koła w modzie obecny jest już od dawna i tak inspirujemy się nawzajem bez końcaPoniżej wersja oryginalna Nicolasa Ghesquiere’a. Proszę zauważyć, nie jest to ani arafatka, ani ludowa chusta. Zbliżenie bardzo pomocne, jeśli zdecydujemy się sami zrobić coś podobnego. Zdjęcie Keiry Knightly z sesji dla amerykańskiej edycji Vogue, fotograf Arthur Elgort.Źródło zdjęć: people.com.

7 myśli nt. „Do it yourself

Dodaj komentarz
 1. ryfka81

  O jakie cudne zdjęcie Keiry! Genialne ciuchy i jeszcze ta fryzura – coś pięknego!
  W sprawie arafatek nadal jestem na nie (nie mogę wyrzucić z głowy skojarzenia ze zbuntowaną młodzieżą, wojskowymi kurtkami i glanami, mimo że sama kiedyś byłam pseudometalówą ;)
  Natomiast wersje bardziej ludowe – zdecydowanie tak. Tylko bez tych metalowych ozdóbek. Owszem, wyglądają fajnie, ale ja jestem na coś takiego za bardzo poschizowana: na pewno dzwonią przy chodzeniu, a jak – nie daj Boże – zakręci się chustę tak, że metal dotknie skóry… – brrrr…

  Odpowiedz
   
 2. kartonowy_swiat

  Zdjęcie Keiry absolutnie boskie! Arafatki, czy może ich masowość (między innymi u „zbuntowanej młodzieży”, jak to napisała Ryfka) mnie nie pociągają, za to poluję na góralską chustę :)

  Odpowiedz
   
 3. agita12

  chusty naprawde ekstra, poczułam się zainspirowana i może nawet sama coś podobnego wytworzę :-)
  by the way blog jest super i jest już jednym z moich ulubionych!!!!!!

  Odpowiedz
   
 4. floresa123

  Arafatka ;> a więc tak to się nazywa ;> Chusty zawsze były modne.Są modne.I pewnie będą jeszcze przez wiele lat wciąż modne.Jestem za tym.Bardzo podobają mi się takie chustki.Mogą okazaĆ się zbawiennym elementem każdego ubrania! Dodają charakteru i nie ma mowy o nudzie.Ta,którą ma na sobie Keira i Gemma są piękne! A Twoja stuningowana arafatka wygląda świetnie :D Dużo chyba nad nią pracowałaś…Ja prawdopodobnie nie mam cierpliwości do takich rzeczy.Hmm i skąd wzięłaś takie medaliki ? :)

  Odpowiedz
   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *