13

Sty

Odnośnie trendów

Przez ostatnie tygodnie opisywałam tendencje na nadchodzący sezon. Starałam się być obiektywna i wyszukać rzeczywiście takie propozycje, które regularnie powtarzały się w różnych kolekcjach przedstawianych na całym świecie niezależnie od siebie. Jednak jestem przekonana, że nie byłam do końca obiektywna. Wiadomo, człowiek zawsze patrzy na świat przez pryzmat samego siebie. Otrzymałam przez ten czas dość dużo listów z pytaniami o poszczególne części garderoby, czy będą modne, czy się jeszcze nadają albo jakie konkretnie torby będzie się nosić wiosną. A przecież to, czy coś włożymy, czy nie, zależy tylko od nas. Przedstawione przeze mnie tendencje wcale nie muszą się sprawdzić akurat w naszej szerokości geograficznej. Nie musimy się oburzać i zarzekać, że nigdy czegoś takiego nie włożymy i to głupie :-). Nie musimy też brać ich wszystkich pod uwagę. Czy dany trend się przyjmie też zależy od nas. Nie upieram się, że nigdy w życiu ślepo nie podążałam za modą. Owszem, zdarza mi się, ale nie uważam żeby było to coś dziwnego albo tym bardziej złego. I tutaj muszę zaznaczyć: dokładnie tak samo jest z wyznaczaniem nadchodzących trendów przez magazyny o modzie. Wiadomo, pracują tam specjaliści w temacie, nie hobbyści jak ja, ale tendencje wyznaczane nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem przez grupy wyspecjalizowanych badaczy mogą się nie sprawdzić. Zapewne jeśli któryś z opisanych przeze mnie kierunków na nadchodzący sezon letni znajdzie się w jednym z modowych pism, nie będzie to dzieło przypadku, a dowód na to, że mój zmysł się nie mylił odnośnie tegoż. Pomaga obserwacja i analiza formy, którą uwielbiam. Ale wciąż: to może pozostać tylko na kolorowym papierze lub tym również kolorowym (staram się jak mogę :-)) blogu. Więc znów odsyłam Czytelników na wysokie półki własnych szaf, przegląd rzeczy przed rozpoczęciem nowej pory roku może być naprawdę odkrywczy. Oryginalność – będę to powtarzać do znudzenia – jest największym przebojem każdego sezonu.

7 myśli nt. „Odnośnie trendów

Dodaj komentarz
 1. ryfka81

  Święta racja. Bardzo dziwią mnie pytania z serii „czy ___ jest/będzie modne?”, tak samo jak dziwią mnie komentarze w stylu: „phi, to co masz na sobie, było modne 2 lata temu”. Litości… :)

  Odpowiedz
   
 2. particularola

  A mnie wcale nie dziwią pytania czy coś jest modne. Jeśli interesujesz się modą, czyli aktualnymi trendami, to nie znaczy od razu, że jesteś fashion victim czy kimś takim;). Wiadomo, że nie musisz ubierać się od stóp do głów w supermodne ciuchy, ale myślę, że warto co sezon odswieżyć swoją szafę:)

  Odpowiedz
   
 3. ryfka81

  Particularola – jasne. Ja też interesuję się modą – inaczej by mnie tu nie było :) Ale nie mogę zrozumieć, jak ktoś może uzależniać zakup jakiegoś ciucha TYLKO od tego, czy jest modny, czy nie. A na różnych forach sporo postów w stylu: „Kupiłam fajne rurki, ale słyszałam, że teraz mają być modne szwedy. Jak myślicie, powinnam oddać?” :)

  Odpowiedz
   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *