30

paź

Powrót do przeszłości

Był taki pokaz Driesa van Notena, podczas którego modelki przechadzały się po długim zastawionym stole, przy którym zostali posadzeni widzowie. W tej właśnie kolekcji pojawiły się elementy inspirowane folklorem, w tym spódnice uszyte z pasków kolorowych materiałów. Był rok 2004 i moda na folk dopiero się rozkręcała. Gdy ostatnio zobaczyłam te spódnice, zamarzyło mi się stworzenie nowoczesnego zestawu, zbudowanego wokół jednego ludowego elementu. Oto on. W przeciwieństwie do pomysłów van Notena, zdecydowanie zimowy. Chyba zrobił się na blogu tydzień na ludowo :-).
Źródło zdjęć: ludowomi.pl, topshop.com, net-a-porter.com, promod.com, ninewest.com.

5 myśli nt. „Powrót do przeszłości

Dodaj komentarz
 1. e.milia

  Ja bardzo lubię ludowe inspiracje :) I nawet jakiś czas temu widziałam panie z jakiegoś ludowego zespołu w strojach, m.in. pasiastych spódnicach. Paski były pionowe, a nie poziome, ale również zamarzył mi się podobny zestaw. Współczesny, tylko z wykorzystaniem podobnej spódnicy, jako jedynego ludowego elementu.
  Myślałam o pionowych paskach, ale właściwie, te poziome, z „Ludowo Mi” też są fajne :)

  Odpowiedz
   
 2. zimon3

  Nic dodać, niż ująć. Ten zestaw podbił moje serce! Tylko ciekaw jestem, skąd bierzesz zdjęcia z dodatkami Zary. Nigdzie nie moge znaleźć pojedynczych ubrań na białym tle tej marki.

  Odpowiedz
   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *