16

Sty

Ania!

Gdzieś przeczytałam, że ubrania Ani Kuczyńskiej łatwiej jest kupić za granicą niż w Polsce. Patrząc na listę sklepów, podanych na stronie projektantki, trzeba przyznać temu rację. Na szczęście dla chcącego nic trudnego. Butik w Warszawie jest i serdecznie zaprasza.
A co najlepsze, już powoli pojawia się w nim przepiękna kolekcja na wiosnę lato 2010, zebrana pod tytułem „At The Top Of The Mountain We Are All Snow Leopards”. Modele zainspirowane są zarówno Origami, jak i renesansowymi obrazami florentyńskimi (kolorystyka wręcz się prosi o to porównanie) plus odrobiną natchnienia zaczerpniętego z tradycyjnych meksykańskich strojów (tu z kolei widzę barwy flagi – ale to raczej nadinterpretacja :-)). Osobiście kojarzy mi się ze słodkimi truskawkami, lodami śmietankowymi i świeżą miętą – czyli z latem po prostu (swoją drogą, tak to jest, gdy pisze się tekst przed posiłkiem, a za oknem panuje siarczysty mróz…).

Dres na każdą okazję? Już się tu dzieliłam swoją opinią na ten temat.

A już najbardziej jestem wdzięczna projektantce za kieszenie w sukienkach. To taki niby szczegół, a bardzo dużo zmienia.

Fot. Yosuke Demukai

P.S. Powstała też linia toreb pod nazwą „Snow Leopard Accessories”. Miękkie i czarne kontrastują z geometrycznymi jasnymi, a między nimi usadowiła się czerwień, która zwinięta w dłoni stanowi niezwykły dodatek.


Źródło zdjęć: aniakuczynska.com.

15 myśli nt. „Ania!

Dodaj komentarz
 1. coccodrillo

  Co do kolekcji, nie wiem, ale być może to wina modelki, a być może się czepiam, ale nie jestem do końca przekonana…jest kilka smaczków, te falbaniaste kołnierze, kieszenie w sukienkach są super, ale sam krój…hmmm…czy ja wiem?! Za to torby…uff..rewelacyjne:) Muszą się świetnie układać do ręki.

  Odpowiedz
   
 2. morven

  Ten dresik i czarny zestaw podobają mi się bardzo, pozostałe, zwłaszcza sukienki z falbanowym kołnierzem – jakieś takie zbyt masywne? Nie mogę sobie wyobrazić, kto mógłby w niech dobrze wyglądać, a przecież ubrania mają być dla ludzi.

  Odpowiedz
   
 3. maadja

  Odnoszę wrażenie, ze te ciuchy mogą jako tako się prezentować na super chudych modelkach, które nie maja żadnej fałdki do zakamuflowania ciuchem.

  Odpowiedz
   
 4. songor

  Torby przednie, aż chce się taką mieć. Co do pozostałej części kolekcji to nie jestem przekonana, no może ten dresik :) – wykończenia fajne, ale wydaje mi się, że nie będą podkreślać sylwetki.

  Odpowiedz
   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *