19

Maj

Tydzień mody po polsku

Między 7 a 11 maja w Łodzi odbył się polski tydzień mody zwany Fashion Week Poland. Pech chciał, że nie mogłam tam pojechać. Ale pomyślałam sobie: trudno, w końcu w Mediolanie też mnie na tygodniu mody nie ma, a jakoś sobie radzę :). I dość szybko mogę znaleźć w internecie większość prezentowanych kolekcji. Cóż… Mój optymizm nieco zelżał, bo ani po pierwszym, ani po drugim dniu nie znalazłam w sieci nic konkretnego. Myślałam, że może później będzie lepiej. Ale nic z tego.
Chciałabym wreszcie gdzieś przeczytać konkretne rzeczy o konkretnych polskich kolekcjach udokumentowane wyraźnymi profesjonalnymi zdjęciami z wybiegów. Chciałabym lepiej zorientować się w masowo traktowanym w artykułach zjawisku, kryjącym się za słowami „polscy projektanci”. I wreszcie chciałabym poznać szczere, profesjonalne opinie na temat tego, co na łódzkich wybiegach się pojawiło. Jak na razie jedyne słowa krytyki, dobiegające z różnych i niezależnych od siebie źródeł, dotyczą gości zagranicznych. To dość wygodne – nikomu z rodaków się nie zaszkodzi, a „tamtym” i tak wszystko jedno ;).
Dzięki blogerom wiem, że były niezłe imprezy i super ubrani ludzie. Dość modne jest teraz spojrzenie a’la Tommy Ton (autor bloga Jak & Jil). Zdjęcia miłe dla oka, ale nieoddające rzeczy, którymi byłam najbardziej zainteresowana. Dzięki niektórym projektantom wiem, jak sprawy wyglądały od kuchni. Ale wiadomo, który projektant ma głowę do zdjęć i dokumentowania pokazu?
A co z profesjonalnymi serwisami o modzie? Wiadomo, Łódź to nie Paryż czy Nowy Jork, ale przez brak informacji wydawała mi się znacznie bardziej odległa niż wspomniane miasta. Chyba że o czymś nie wiem i takie informacje mogłam spokojnie znaleźć. W takim wypadku oświećcie mnie, drodzy Czytelnicy.
A jeśli rzeczonego serwisu nie ma, może warto by stworzyć coś na miarę style.com w polskiej wersji? Kto się odważy wyjść przed szereg?

9 myśli nt. „Tydzień mody po polsku

Dodaj komentarz
 1. styledigger

  To prawda, nie ma u nas porządnej strony o modzie. Z tego co wiem na którejś z Łódzkich stron można było oglądać pokazy na żywo, ale nie wiem czy je archiwizowali.

  Odpowiedz
   
 2. agatiszka

  Ten brak zdjęć mnie bardzo dziwi, bo przecież na każdym pokazie było mnóstwo fotografów, dosłownie jeden na drugim, przed wybiegiem i robili zdjęcia każdej sylwetce. Nie wierzę, że wszyscy cykali do prywatnych archiwów. Może coś się jeszcze pojawi. Choć wtedy to będą już takie odgrzewane kluchy…

  Odpowiedz
   
 3. morven

  Jak to kto się odważy wyjść przed szereg? Harel, czekamy na Ciebie. Jak nie założysz style.com.pl, to nikt tego nie zrobi. A reszta blogerów pomoże. Daliśmy radę z Dilemmasem, to i z portalem damy.

  Odpowiedz
   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *