21

Paź

Mariusz Przybylski – Ultra

Mariusza Przybylskiego długo kojarzyłam tylko z modą męską – zresztą niedziwne, sporo czasu spędził projektując właśnie dla mężczyzn. Przełom nastąpił w 2009 roku – wtedy ujrzały światło dzienne jego pierwsze ubrania dla kobiet. Wpływy męskiego krawiectwa było widać gołym okiem – choćby w fantastycznej sukience – marynarce czy klasycznej białej koszuli ze zdobionymi mankietami z kolekcji na wiosnę lato 2010.
Projektant kontynuuje powyższą ideę, lecz mylą się ci, którzy chcą nazwać jego modę uniseksową. Mariusz Przybylski poprzez perfekcyjny krój ubrań doskonale podkreśla różnice między płciami.
W najświeższej kolekcji pod tytułem Ultra (na wiosnę lato 2012) powracają znane motywy w nowej wersji. Sukienka – marynarka tym razem jest małą czarną, w której kryje się tylko połowa wspomnianej części garderoby – przy okazji to mój numer jeden z całego pokazu. Koszulowa bluzka jest całkiem przeźroczysta i raczej nie nadaje się na oficjalne spotkania ;). A kobiece garnitury zaskakują deseniem i fakturą. Po raz kolejny odczuwam ogromną przyjemność, patrząc na polską kolekcję.Zdjęcia: mariuszprzybylski.com

9 myśli nt. „Mariusz Przybylski – Ultra

Dodaj komentarz
  1. modologia

    Intrygujące te złote spodnie – na pokazie, w którym wystąpiła w nich Małgorzata Socha wydawały się mniej błyszczące i w tej stylizacji zostały zestawione ze zgaszoną, niebieskawą koszulą (pod którą – o dziwo – był stanik ;)) I to wydanie bardziej mi się podoba niż z białą koszulą, ale to rzecz gustu. Spódniczka z drugiego zdjęcia jest urocza, ale nie na moją figurę, ubolewam. I to w sumie ciekawe, że rzeczy mi się podobają, ale wyglądałabym w nich źle – szkoda i dla mnie, i dla projektanta, który nie zarobi.

    Odpowiedz
     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *