20

Maj

Shapes

Zazwyczaj to dzieci chcą się ubierać jak dorośli. Tymczasem w przypadku marki Pola&Frank sytuacja się odwraca. I nie mam na myśli stylu na „dzidzię piernik” (choć jeśli ktoś ma ochotę, dlaczego mu zabraniać? Raz się żyje!). To są rzeczy na wskroś spokojne, stonowane i stojące wysoko ponad podziałem na wiek. Do niedawno otwartej warszawskiej pracowni na Rozbrat przychodzą mamy ze swoimi pociechami i raz po raz zadają to samo pytanie: „Czy znajdzie się ta rzecz w moim rozmiarze?”. Tak się składa, że zazwyczaj znajdzie, choć gdy ostatnio tam byłam, rozmiary dorosłe były mocno przebrane. Tylko pogratulować takiego ruchu!

Propozycje na wiosnę i lato 2013 zebrane pod tytułem „Shapes” wciąż bazują na czerni, bieli i szarości, pozostawiając sylwetce sporo swobody. Pojawiły się dwa kontrastujące ze sobą desenie – graficzne romby oraz nadruk w pieski (niestety nieobecny w lookbooku), znane z logo firmy. Obstawiam, że bestsellerem będzie szara flauszowa kurtka bejsbolówka – tak inna od tych wszystkich zadrukowanych i krzykliwych obecnych na rynku. Sama po latach poszukiwań odnalazłam w asortymencie marki idealne dresowe spodnie. Isabel Marant może się schować!

shapes (5)

shapes (6)

shapes (8)

shapes (9)

shapes (10)

shapes (11)

shapes

shapes (2)

shapes (3)

shapes (4)

shapes (7)

Fot. Małgorzata Turczyńska

2 myśli nt. „Shapes

Dodaj komentarz
  1. kelly

    Piękne są te ubrania. Dla mnie wygrywają spódniczki i ta piękna sukienka z dekoltem na plecach – nie za głębokim, ale też nie takim zwykłym. W sam raz! :)

    Odpowiedz
     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *