9

Sty

Kiss kiss!

Niech będzie szaro, niech będzie obszernie. Choćby i dziesiąty sezon. Monika Szczuka i Natasza Dziewit potrafią mnie do swoich dzieł przekonać. Jak? Ano na przykład tak, że same w nich chodzą. Co więcej, wyglądają niezmiennie fantastycznie. Trzymają się czegoś, co lubią, choć być może za chwilę zostanie to szumnie okrzyknięte jako passe i wykreślone z list przedmiotów obowiązkowych w szafie. Kiss the frog urzeka prostotą, ciepłem i przytulnością (nieprzypadkowo jeden z projektów ma nazwę „o’tul u’tul”, czyż nie?).

Coraz więcej u pań celowego podniszczania materiałów. Surowe brzegi to już standard. Teraz pojawiły się dziurki, poszarpane nitki i przecięcia. Jakby miały na celu udowodnić, że te ciuchy wcale nie są nowe, lecz wysłużone i ukochane od lat. Czasem te rozwiązania lubię, czasem nie – zależy od kontekstu. Sama posiadam w szafie parę takich ukochanych rzeczy, które strzępią się i drą, a zupełnie mi to nie przeszkadza. Jeśli jednak mam taką rzecz kupić, muszę mieć pewność, że posłuży mi dłużej niż do pierwszego prania. W tym wypadku nie ma wątpliwości. Gatunek materiałów jest bardzo dobry. Zresztą projektantki dbają o to od samego początku istnienia marki.

Jedyne, do czego można by się przyczepić, to ceny. Domyślam się, dlaczego takie, a nie inne. Projektantki muszą jednak mieć na uwadze dociekliwe pytania ewentualnych klientów, którzy gotowi są odejść do tańszej konkurencji. I nie będą zwracać uwagi ani na to, kto był pierwszy (uwierzcie mi na słowo – brutalne, lecz prawdziwe), ani na istotne różnice w jakości. Cóż… Na szczęście nie wszyscy.

kiss the frog 2013 (10)

kiss the frog 2013 (8)

kiss the frog 2013 (9)

kiss the frog 2013

Kiss the frog

kiss the frog 2013 (7)

kiss the frog 2013 (2)

Kiss the frog

kiss the frog 2013 (3)

kiss the frog 2013 (5)

kiss the frog 2013 (4)

Kiss the frog

kiss the frog 2013 (6)

Fot. Marta Pruska
Modelka: Liubov Gorobiuk

13 myśli nt. „Kiss kiss!

Dodaj komentarz
 1. Kamila

  Chętnie nosiłabym, może nie wszystkie, ale większość ich projektów. Swoją drogą rozmawiałam ostatnio z mamą, że Kiss the frog to takie ekskluzywne Unisono do kwadratu. :)

  Odpowiedz
   
 2. malwina

  Ubrania w kosmicznych cenach(niestety!) i przeznaczone dla osób wysokich. Mając poniżej 160cm mogę jedynie pomarzyć o ubieraniu tak obszernych ubrań i zakładaniu kilku warstw, które dodatkowo przetną sylwetkę.

  Odpowiedz
   
  1. harel Autor wpisu

   A na noszę – mam 162 :). Z tym że zdaję sobie sprawę, jak działają na moją sylwetkę. Ale co z tego? Uwielbiam i tak!

   Odpowiedz
    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *