1

Paź

A158

Nie zdarzyło się tu jeszcze, bym w jednym wpisie zamieszczała trzy kolekcje marki. Ale gdy w zeszłym tygodniu (sama się dziwię, że dopiero teraz) odkryłam A158, od razu wiedziałam, że będę miała sporo zaległości do nadrobienia.

Marka to wcale nienowa, ma za sobą już trzy sezony. Ukryła się jednak pośród innych, nie krzyczy o sobie, choć powinna. Idea narodziła się z potrzeby. Nazwa A158 to jednocześnie rozwiązanie zagadki. Założycielka i projektantka ma 158 cm wzrostu. Nie mogąc znaleźć ubrań odpowiednich dla siebie, postanowiła je stworzyć. Skupia się na wykorzystywaniu w produkcji tkanin recyklingowych, choć częściowo. A inspiruje estetyką architektury modernistycznej. Kolekcje pozostają kompaktowe, lecz niedużą ilość modeli autorka nadrabia jakością. Choć oryginalnie przeznaczone dla kobiet niskich, istnieje możliwość odszycia poszczególnych modeli w dłuższej wersji.

„Obecnie skłaniam się ku pogrywaniu ze strojem biurowym, więc niezależnie od fascynacji, w każdej kolekcji powinny pojawić się wariacje na temat klasycznych elementów. Aktualna zimowa kolekcja – „Papercut” – wprost nawiązuje do klimatu biura” – mówi projektantka. I rzeczywiście, jest mundurek, a nawet najprawdziwsza wełna mundurowa w głębokim odcieniu granatu. Są też plisy, element nieodłączny od początku istnienia A158. Choć technika to mocno ograna (a z pewnością w ostatnim czasie), tu zaskakuje za każdym razem.
Architektura potrafi świetnie operować kontrastami. A Agnieszka umie transponować ten trik na potrzeby mody. Miękkie z twardym, ostre z zaokrąglonym, asymetryczne z regularnym. Czas pokazuje, że temat odpowiednio podejmowany nabiera rozpędu i konsekwentnie dąży do doskonałości. Nie mam żadnych wątpliwości. Więcej słów też nie. Ubrania dopowiedzą resztę.

Kolekcja „A13”:

a158 A13

a158 A13 (2)

a158 A13 (3)

Kolekcja „Sad Summer” na lato 2014:

a158 SAD SUMMER (2)

a158 SAD SUMMER (3)

SAD SUMMER

a158 SAD SUMMER

I aktualna „Papercut” na jesień 2014:

a158 PAPERCUT (3)

a158 PAPERCUT (4)

a158 PAPERCUT (5)

a158 PAPERCUT (6)

a158 PAPERCUT (8)

a158 PAPERCUT (7)

Zdjęcia: A158

7 myśli nt. „A158

Dodaj komentarz
 1. 157

  Jestem w szoku, przez cale zycie marze o powstaniu firmy lub sklepu z rozmiarami dla niskich osob. Sama mam 157. Od dziecka wiem ze gdybym zdecydowala sie stworzyc taki sklep nazywalby sie 157 lub xxs !!!

  Odpowiedz
   
 2. Olga

  Projekty są niepokojąco podobne do COS. Owszem, ładne, ale to kolejne polskie projekty, które ja osobiście nazywam „borderline plagiat”. Ta błękitna sukienka z kołnierzem to już w ogóle – taka sama jest od kilku lat w letniej ofercie COS. Dla wyższych osób (180cm) to się raczej nie nadaje, szkoda, ale my wysokie mamy Pulpę, God bless!

  Odpowiedz
   
 3. Metka by Traczka

  Droga Harel,
  oglądając na Twoim blogu zdjęcia z najnowszej kolekcji Michała Szulca na SS 2015 myślałam, że oknem wyskoczę, tak bardzo mi się nie podobało. Tak tutaj – jestem zachwycona!
  Znasz mnie, więc wrażliwość na 158 cm rozumiesz.
  Dzięki za fajne odkrycie! :-)

  Odpowiedz
   
  1. harel Autor wpisu

   A widzisz. Mam nadzieję, że oglądałaś w swojej pracowni, nie w mieszkaniu – znaczna różnica wysokości :))). Ciekawie podszedł do tamtej kolekcji Michał Zaczyński – bardzo mocno porównując z niesławnymi polskimi latami siedemdziesiątymi, zwłaszcza w kwestii kolorystyki.
   Co do A158 – dla mnie odkrycie na równi z Kaaskas.

   Odpowiedz
    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *