topshop w warszawie

Nie zwróciłam większej uwagi, gdy znajdował się na pierwszym piętrze w Galerii Mokotów. Teraz przeglądam ich kolekcje i marzę, żeby pojawił się znów. Szanse niewielkie, słyszałam trochę na ten temat, ale raczej to plotki niż fakty. Oto kilka rzeczy, które kupiłabym natychmiast:

Tego odcienia błękitu nie spotkałam w tym sezonie w żadnym ze sklepów, do których zaglądam (może powinnam poszerzyć horyzonty :-)). Nie jest to ultramaryna, choć zdaję sobie sprawę, że na niektórych monitorach może tak wyglądać. Więc te dwie sukienki o kroju retro, fason bluzki, który polubiłam obserwując bohaterki „The O.C.”. Kolorowe balerinki noszone do rurek to już klasyka i ogromna torba w neutralnym kolorze, dzięki czemu pasuje do wszystkiego. A propos toreb, niedawno skusiłam się na wielką szarą z kieszeniami w H&M, ale po chwili próbnego użytkowania w domu okazała się tak nie wygodna, że odniosłam ją do sklepu.

Wracając do Topshopu, ich projektanci mają zwyczaj zręcznie nawiązywać do trendów z wielkich wybiegów. Sprawa dyskusyjna, niektórzy oburzają się, że to brak własnych pomysłów i nakręcanie rynku podróbek, ale ja tak nie uważam. Jeśli pomysł jest dobry, a nas nie stać na droższy egzemplarz, czemu nie skorzystać z możliwości ubrania się w coś o podobnej formie? Lepsze to niż podróbki w dosłownym tego znaczeniu. Podróbkom mówię NIE -stanowczo i bez wyjątków. Tu przykład inspiracji kolekcją Chloe A/W’06:

Na szczęście Topshop nie jest jedynym sklepem, w którym można zaopatrzyć się w zainspirowane elementy odzieży. Błyskawicznie reagują na trendy także Zara i Mango. Nawet w naszym rodzimym Reserved (z którego jestem coraz bardziej dumna, naprawdę!) zdarzają się takie historie (choćby torby o kroju Fendi Spy, YSL Muse czy Chloe Edith – niestety wykonanie mniej zręczne, ale od czegoś trzeba zacząc, poza tym czego wymagać za taką cenę…). Tu oryginały:

Źródło zdjęć: topshop.com, style.com, net-a-porter.com

1 Comment

  • schizka
    Posted 13 czerwca 2016 13:51 0Likes

    witaj, tak się składa, że posiadam orginalną torebkę CHLOE EDITH 168-BM-0107 w kolorze ecry 🙂 co prawda potrzebna jest jej renowacja widoczne są ślady użytkowania natomiast w środku jest w stanie bardzo dobrym ma sprawne zamki jeśli jesteś zainteresowana czekam na kontakt 🙂

Leave a Reply