Pojednanie

Właśnie pogodziłam się z czarnym kolorem. Bywa z tym związkiem różnie. Czasem czerń jest niezastąpiona. Czasem nie mogę już na nią patrzeć, dochodzę do wniosku, że jest jej za dużo w mojej szafie i chowam ją na górną półkę. A czasem idę do sklepu i wymieniam rzecz szarą na czarną, bo okazało się, że w żadnym innym kolorze tak dobrze się nie czuję. Czyż mała czarna nie jest najprostszym wyjściem z każdego modowego dylematu? Czarne buty czy torba będą pasować do wszystkiego, a w każdym razie do większości. Nie uznaję zakazów typu „czarnego nie łączyć z brązowym” albo „czarnego nie nosić na wesela”. Mam za sobą kilka wesel w czerni i wcale nie czułam się ponuro niczym bohaterki SATC (może ktoś pamięta, który to był odcinek?). Czarny łączy się świetnie z każdym kolorem (jeśli są wątpliwości co do połączenia go z granatem, odsyłam do kolekcji Miu Miu na lato 2007), ale ostatnio na nowo odkryłam go w wersji monokolorystycznej. Nie jestem osamotniona, poniżej panie znacznie bardziej znane niż ja, stosujące ten sam pomysł :-).

Wersja ze spodniami. Sprawdza się o każdej porze dnia (np. Cameron Diaz na premierze swojego filmu w lekko połyskujących szerokich spodniach – „wieczorowości” dodaje głęboki dekolt).

Od lewej Drew Barymore, Kate Moss, Cameron Diaz, Reese Whiterspoon.

Mała czarna w wersji dziennej. Bez dodatków

Sarah Jessica Parker, Drew Barymore, Rachel Bilson, Nicole Richie.

Oraz w wersji wieczorowej, podkreślona biżuterią i eleganckimi butami. Podoba mi się wersja z kozakami i złotą biżuterią wg Drew Barymore.

2x Drew Barymore, Willa Holland, Cameron Diaz.

9 Comments

 • a.minkiewicz
  Posted 9 listopada 2007 10:33 0Likes

  uwielbiam czern, nic nie zastąpi małej czarnej. Ale moim zdaniem zawsze trzeba ja przelamac dobrym dodatkiem w innym kolorze, czy to biżuterią, torebką, paskiem czy butami. byleby nie wygladac ponuro. o dobrym makijażu chyba nie muszę wspominać, bo chyba nie ma nic gorszego niż panna o ziemistej cerze cala w czerni.

 • harel
  Posted 9 listopada 2007 13:45 0Likes

  To prawda. Nie wspomniałam o tym, bo wydało mi się to oczywiste :-). Cera o ładnym kolorycie to podstawa – 90% sukcesu stanowi tu makijaż.

 • morven
  Posted 9 listopada 2007 14:07 0Likes

  Tu dyżurna miłośniczka SATC. Chodzi Ci o ten odcinek, gdzie Carrie recytowała wiersz, a Charlotte przyszła w długiej sukni z odkrytymi plecami? To chyba była druga seria…

 • ryfka81
  Posted 9 listopada 2007 15:10 0Likes

  To chyba było w pierwszej serii – mówiły, że wyglądają jak „czarownice z Eastwick” :) Ale one w ogóle zazwyczaj chodziły na wesela w czarnych sukienkach. W ostatniej serii, na weselu Charlotte też wszystkie (a były przecież druhnami!) ubrane były na czarno:
  http://www.hbo.com/city/img/episode/season06/ep82_wedding_table.jpg
  http://www.hbo.com/city/img/episode/season06/ep82_miranda_paper_on_fire.jpg

 • ogia
  Posted 9 listopada 2007 17:14 0Likes

  ja tez nie mam najmniejszych oporow by laczyc czarny z brazowym, czy granatowym :D
  ale to nawiazanie do offtopica z Twojej notki ;)

 • vilette
  Posted 9 listopada 2007 19:44 0Likes

  kolor czarny jest idealny. jak chcę się zaszyć, bo 'nikt mnie nie kochaaa” albo na wielkie wyjścia, ponieważ zawsze pasuje i odpowiednio przystrojony dodatkami jest elegancki.
  poza tym czerń mozna dowolnie interpretować na osobie, nie jest ona jednoznaczna.
  bardzo lubię czerń, bo jest uniwersalna ;)

 • niebieski_tulipan
  Posted 9 listopada 2007 20:19 0Likes

  to byl odcinek z pierwszej serii, byl tam finansista, siedzial z nimi przy stoliku, lykal ziolka na lepsza przemiane materii i mial paskudny oddech,potem spotykala sie z nim Samanta i kupila mu Helmuta Langa. tytul odcinka 'turtle&hare’ i kto tu jest mistrzynia SATC 8-)?

 • harel
  Posted 10 listopada 2007 08:44 0Likes

  Pozdrawiam wszystkie mistrzynie SATC!

 • morven
  Posted 13 listopada 2007 12:46 0Likes

  Kajam się. Dawno nie oglądałam pierwszej serii, ostatnio katuję na przemian trzecią i czwartą.
  Też pozdrawiam wszystkie mistrzynie :-)

Leave a Reply