Tendencje wiosna/lato 2008 (1)

Początek zimy kalendarzowej łączy się z końcem sezonu zimowego w modzie. Wyprzedaże ruszyły już przed świętami, a do sklepów nieśmiało zaczęły wchodzić wiosenne kolekcje. Na razie zajmują mało miejsca i spokojnie czekają na swój moment. Tymczasem warto przejrzeć tendencje na nadchodzący sezon, żeby wiedzieć, na co warto się skusić, a czego poszukać na wysokich półkach szafy. Z własnego doświadczenia wiem, że moda wraca. Kolejny sezon mnie nie rozczarowuje pod tym względem. Długa spódnica zakupiona w roku 2005 tej wiosny przeżyje swoją drugą młodość, a ubrania w etniczne wzory podwędzone jeszcze w dzieciństwie z szafy mamy sprawią, że będę chcąc nie chcąc bardzo na czasie. Od siostry na Mikołajki dostałam piękną batikową spódnicę o najmodniejszej latem 2008 długości do połowy łydki (jeśli Karl Lagerfeld coś lansuje, to nie może być pomyłką; może nie licząc kuriozum w postaci przeźroczystych spodni z kolekcji sygnowanej jego nazwiskiem). Od dziś przedstawiam osobiście wyłapane trendy z wiosennych pokazów.

Na początek może właśnie nowa długość spódnicy. Przy tej długości talia obowiązkowo podkreślona, najlepiej dopasowana. Sprawdza się zasada równowagi (obcisła góra, luźny dół lub odwrotnie – akurat nie w tym przypadku :-)). Obcasy mile widziane, wydłużą sylwetkę. To taki modowy paradoks: trzeba wydłużyć proporcje, które spódnica skraca. Ale modomaniacy jak ja już dawno przyzwyczaili się do tego rodzaju absurdów i niczym nie strudzeni podejmują wyzwanie. Mimo pozorów taka spódnica jest bardzo przyjazna kobiecie. Ukryje szerokie biodra, a poszerzy te wąskie. Szczyt jej popularności przypada na lata pięćdziesiąte, ale przyznam, że już od jakiegoś czasu przyczyniam się do wzrostu popularności tejże w obecnych czasach.

7 Comments

 • yashczoorka
  Posted 26 grudnia 2007 10:37 0Likes

  Osobiście uwielbiam ten fason sukienki, ale w wykonaniu Vivienne Westwood, po prostu szaleje za taka sukienka!

 • yashczoorka
  Posted 26 grudnia 2007 11:53 0Likes

  harel – to już rok jak prowadzisz blog:)

 • persikka
  Posted 26 grudnia 2007 13:35 0Likes

  To straszne, ale kolekcja Prady zaczyna mnie powoli przekonywać, przynajmniej w tym fragmencie (ach, ta psychodelia:)
  Jeszcze wersja Marni wydaje mi się warta uwagi (tym bardziej że góra taka trochę luźniejsza a i spódnica jakoś tak się niezgrabnie układa;)
  – w końcu chodzi też o to, żeby jednak rok 2008 nie był w latach pięćdziesiątych;)

 • kartonowy_swiat
  Posted 26 grudnia 2007 18:35 0Likes

  Hurra! Hurra! Mój ulubiony fason spódnic znów wraca! 😀 Czas wykopać spódnice z dna szafy 😉

 • rrr22e
  Posted 26 grudnia 2007 20:44 0Likes

  W tym roku latem już miałam na sobie taką spódnicę, po mamie:)

 • vilette
  Posted 26 grudnia 2007 20:46 0Likes

  hahha, spódnice zabrane ze strychu babci 5 lat temu, modne? o rety
  moja ulubiona: plisowana morska zieleń w różowe grochy.
  woo-hoo!

 • wi_the_lec
  Posted 28 grudnia 2007 18:18 0Likes

  właśnie, właśnie… a ja nie mam fajnej babci od takiej spódnicy ani żadnych pudeł na strychu i chyba nici z niej.

Leave a Reply