Inspiracje z przeszłości

Ostatnio wpadł mi w ręce październikowy numer włoskiej edycji Elle. Tradycyjnie, jak na każdy nowy sezon, zawarto w nim tyle sesji, że tom waży ponad kilogram i trudno go utrzymać, przeglądając między sklepowymi półkami (swoją drogą uważam, że przy takiej wadze (i cenach ;-)) magazynów o modzie przy półkach powinno się ustawić rzędy kanap i foteli :-)). Zdjęcia i stylizacje przepiękne, też jak zwykle, ale co zwróciło moją uwagę, to pewne podobieństwa do sesji z przeszłości. Jesienią roku 2004 kupiłam sobie włoskie Elle, mimo że nie znałam języka. Nie o to chodziło. Nie mogłam go nie kupić. Rok po roku przekonuję się, że intuicja mnie nie zawiodła. Rok po roku mogę czerpać inspiracje z jednego i tego samego numeru. I rok po roku widzę, że mamy do czynienia (prawie) z tym samym, tylko w różnych konfiguracjach. Dowody poniżej.

Elle Italia, listopad 2004

3 Comments

 • black_magic_women
  Posted 27 września 2008 08:22 0Likes

  Oj tak,kanapy w Empikach to wspaniały wynalazek;)Co zas sie tyczy głównego wątku-moda,inspiracje powracją znacznie częściej niz nam sie wydaje .Najlepszy dowód to zdjęcia ,które wkleiłaś.Mogłabym z nich włozyc wszystko,może poza tym gotykiem-troche za mocnym jak dla mnie.

 • ameliamaj
  Posted 5 października 2008 15:28 0Likes

  szczerze powiem nie rozrozniam ktore zestawy z Elle tycza sie tego sezonu, a ktore byly propozycja dla sezonow wczesniejszych …:D

 • las-kotka
  Posted 5 października 2008 20:41 0Likes

  Ja też obserwuję to zjawisko od dawna :)

Leave a Reply