W temacie drapowań…

… i geometrii, przy okazji moich ostatnich zachwytów nad projektami naszych bliższych i dalszych sąsiadów zupełnie zapomniałam wspomnieć o rodzimych produkcjach. Ale nawet dobrze się składa, bo duet Zemełka & Pirowska zasługuje na osobną notkę. W różnych elementach powtarza się motyw rombu – diamentu, który w nietypowy sposób wydobywa kobiecą sylwetkę. Projektantki całą kolekcją udowadniają, że zmysłowe ubrania wcale nie muszą być obcisłe i dopasowane. Ten punkt widzenia jest mi niezwykle bliski. Choć może bardziej się o nim rozpiszę kiedy indziej. Wracając do kolekcji, ubrania można nosić na wiele sposobów, sukienki puszczać luźno lub zbierać paskiem. Najbardziej podoba mi się narzutka z kimonowymi rękawami, w której tkwi ogromny potencjał możliwości. No i biżuteria ze sznurka: czyż nie najtrudniej jest wpaść na najprostszy pomysł?Źródło zdjęć: www.saltandpepper.pl, fot. Anna Ciupryk.
Więcej można obejrzeć tutaj.

5 Comments

 • koridiana
  Posted 6 kwietnia 2009 07:02 0Likes

  Możliwe,ze się absolutnie nie znam, ale ciuchy na zdjęciach kompletnie mi się nie podobają. Są mdłe w kolorystyce i zupełnie pozbawione wyrazu. Jakoś nie przemawiają do mnie takie geometryczne cięcia. A drapowania??? Mogą wyglądać jako tako tylko i wyłącznie na tak koszmarnie chudej, omalże anorektycznej modelce. Wrażenie ogólne: okropność.

 • czula-halina
  Posted 6 kwietnia 2009 10:23 0Likes

  A ja napiszę coś skrajnie przeciwnego.Kolory przydymione są bardzo eleganckie,a drapowania i luz kroju tuszują to co trzeba.

 • think_pink2
  Posted 6 kwietnia 2009 15:26 0Likes

  Mi się podoba.
  Biżuteria ze sznurka? super!
  Sukienki z 1 i 2 zdjęcia, wspaniałe. Właśnie coś takiego lubię. Nie bez rękawów (nr.2) ale ta pierwsza jest idealna dla mnie i do tego żeby zamaskować to co przeszkadza. Takie rękawy przy moich za grubych wg. mnie rękach byłyby idealne i do tego sexowne. ^^
  Ale faktycznie….coś o takiej długości wygląda dobrze tylko na chudej osobie. 🙂

 • black_magic_women
  Posted 7 kwietnia 2009 12:54 0Likes

  Rzeczy są faktycznie bardzo ładne i cieszę się tak samo jak Ty,Harel,że nie wszystkim kobiecość -zmysłowośc kojarzy się z obcisło/jaskrawo.Ale jak juz ktoś wczesniej zauwazyl nie są to stroje dla kobiet o tzw kobiechcy kształtach.Takie formy fajnie leża i „byuduja” tylko szczupłe,chudawe wrecz kobiety.Dla takiego flakonu jak ja,nie mam tu czego szukać,a szkoda:(
  ps.Flakon img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/10_03/skittlevaseT_800x676.jpg

Leave a Reply