Pod dachami Paryża

Gdy kolekcja ma taki tytuł, po prostu muszę zwrócić na nią uwagę. I choć nie znoszę stwierdzeń typu „Mamy swojego polskiego Brada Pitta”, strasznie mam ochotę napisać, że oto mamy swoją polską Miuccię Pradę. Z wydźwiękiem absolutnie pozytywnym, pełnym podziwu i zachwytu.
Takie było moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu projektów Violi Śpiechowicz z kolekcji jesień/zima 2009+. Przepiękne i naznaczone indywidualnym stylem, ubrania o nowoczesnej formie, które chyba każda kobieta chciałaby mieć w swojej szafie. Bo mimo że nowoczesne, trzymają się rozwiązań, które (tu sobie pozwolę uogólnić) my, kobiety, tak uwielbiamy. Stąd porównanie do Prady, która od lat dzięki podobnym cechom uwodzi kobiety na całym świecie.
I te szczegóły: tu kołnierzyk w innym kolorze, tam asymetryczne zapięcie, szczypanki, drapowania, marszczenia – a wszystko w towarzystwie ciepłych naturalnych kolorów, tak zaskakujących po słonecznych barwach kolekcji letniej.

I choć ubrania te mają swoją cenę, jest ona uzasadniona przez wiele oczywistych argumentów. Viola Śpiechowicz to mocne nazwisko i warto, by pod dachami Paryża szybko nauczono się wymawiać je poprawnie :-).

Źródło zdjęć: saltandpepper.pl

P.S. Ubrania z kolekcji można kupić tutaj, a zainteresowanych historią projektantki i poprzednimi kolekcjami zapraszam tu.

8 Comments

 • cledomro
  Posted 15 stycznia 2010 10:36 0Likes

  Ta sukienka w ostatnim rzędzie, trzecia od lewej (z kapturem, szara) – genialna.

 • playwithfashion
  Posted 15 stycznia 2010 11:01 0Likes

  Zgadzam się – projekty na pewno dogne uwagi – bardzo kobiece:)

 • styledigger
  Posted 15 stycznia 2010 15:55 0Likes

  Czarna drapowana sukienka, druga od prawej, jest niesamowicie piękna. Cała kolekcja mi się zresztą podoba, zaraz się biorę za oglądanie poprzednich.

 • 6roove
  Posted 15 stycznia 2010 17:06 0Likes

  bardzo podobaja mi się te kwiatowe wzory, szczególnie brązowa sukienka na dole
  pzdr!

 • frenja
  Posted 15 stycznia 2010 19:09 0Likes

  Zachwycające! Podoba mi się każda z nich, co do jednej.

 • czula-halina
  Posted 15 stycznia 2010 19:30 0Likes

  Suknie piekne ,ale ceny zaporowe,chyba ,ze wygram jutrzejszego toto-lotka,wówczas kupuję wszystkim czytajacym tego bloga po 1 sztuce.

 • baglady
  Posted 15 stycznia 2010 22:54 0Likes

  sukienka z kapturem cudowna, ale jednak cena odstrasza mnie skutecznie:)

 • czula-halina
  Posted 17 stycznia 2010 10:19 0Likes

  Z obietnic nici ,miałam tylko dwójkę!

Leave a Reply