M.&KYOKO

M. &. Kyoko zdaje się być japońską odpowiedzią na dzianinową twórczość rodziny Missonich. Markę tworzy małżeństwo projektantów: Masaki i Kyoko Sato. Choć podkreślają, że ich wyroby są przede wszystkim ciepłe, nie da im się odmówić cech artystycznych. Niektóre są tkane na bardzo starych maszynach, dzięki czemu spotykamy się z oryginalnie niedoskonałymi egzemplarzami. Każdy ciuch od początku do końca powstaje w ich manufakturze. Za tu surowce oraz przybywają z całego świata.
Ich pomysły jak dla mnie balansują na granicy możliwego i niemożliwego. Chwila nieuwagi, przegięcie w niewłaściwą stronę i niebezpiecznie zbliżymy się do estetyki zapomnianych już na szczęście tzw. tureckich sweterków (może to kwestia mojego położenia geograficznego, jestem pewna, że Japonki nie muszą się zmagać z takimi upiorami przeszłości).
Dostrzegam tu jednak przede wszystkim ogromny ładunek inspiracji dla osób robiących na drutach. Już widzę oczami wyobraźni ten przedziwny szalik, łączący w sobie różne tekstury, który sobie w wolnym czasie uplotę (jako mistrzyni form prostokątnych na nic więcej na razie się nie porywam ;)).

M.&KYOKO

Zdjęcia: Polyvore

6 Comments

 • zielona-karuzela
  Posted 7 lutego 2011 18:53 0Likes

  pierwsza kamizelka – cudo!

 • czula-halina
  Posted 7 lutego 2011 20:03 0Likes

  Powiem tak : ładne inaczej…

 • jagnesjag
  Posted 7 lutego 2011 20:59 0Likes

  Racja, kamizelka jest boska!

 • feco_d
  Posted 7 lutego 2011 21:14 0Likes

  Dzianinom mówię tak:)
  Ostatni raz druty miałem w rękach w szkole podstawowej na zajęciach pracy-techniki. Pamiętam jak pani stała nad głową i oczko za oczkiem śledziła nasze poczynania. Miał być szalik…Cierpliwości starczyło mi tylko na 20 cm. Doczepiłem sznureczek, dodałem aplikację i do oceny przedstawiłem makatkę:)

 • Gość: Żorżeta, host-81-190-225-31.wroclaw.mm.pl
  Posted 8 lutego 2011 09:58 0Likes

  Cuda!

 • metka_by_traczka
  Posted 11 lutego 2011 00:41 0Likes

  a mnie się miesza w oczach, raczej na nie.

Leave a Reply