Ek Thongprasert i Noon Passama

On projektuje ubrania. Ona biżuterię. W 2008 roku połączyli swoje siły i tak zaczęły powstawać wspólne kolekcje. Ek Thongprasert uwielbia origami i żywe kolory. Noon Passama zafascynowana jest formami tradycyjnymi w nowoczesnym wykonaniu. Po raz pierwszy zetknęłam się z ich dziełem na blogu Park & Cube. Pierwsze skojarzenie: Lanvin. A jednak nie. Alber Elbaz (lub osoba odpowiedzialna za departament biżuteryjny paryskiego domu mody) stosuje po pierwsze elementy metalowe, po drugie elementy w ogóle. A poniższy naszyjnik z kolekcji „What is precious”, zainspirowany biżuterią królewską, składa się z jednego, powtarzam, jednego kawałka! Proces powstawania jest niezwykle ciekawy. Owszem, istnieje egzemplarz wyjściowy – wykonany tradycyjnie ze szkiełek, łapaczek, drucików itp. Ale służy tylko do odlania formy.

Z królewskiego skarbca przenosimy się na Daleki Wschód. Kolejna linia biżuterii to inspiracja twórczością etniczną. Elementów składowych jest więcej, ale powstają w podobny sposób. Te skomplikowane precjoza świetnie korespondują z geometrycznymi ubraniami.
Sporo rzeczy tego kreatywnego duetu można znaleźć w sklepie internetowym The Olive Shoppe. Ktokolwiek chciałby mnie w nich zobaczyć, proszony jest o przesłanie datku na numer konta widoczny w prawym dolnym rogu. Dziękuję ;).Zdjęcia: theoliveshoppe.com

4 Comments

 • Gość: kelly, abtg160.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Posted 23 kwietnia 2011 18:22 0Likes

  Jestem pod wrażeniem „jednokawałkowatości” 😉 I sam design bardzo przyjemny, nawet więcej niż przyjemny.

 • jagnesjag
  Posted 23 kwietnia 2011 19:11 0Likes

  Niesamowita biżuteria, ciekawe wykonanie, trzeba przyznać, ale…ubrania…uff…ubrania wyglądają zabójczo. Ta różowa bluzka ze „skrzydłami origami” wygląda obłędnie.

 • gsb_alix
  Posted 24 kwietnia 2011 06:24 0Likes

  Warte ceny, ale mimo wszystko chyba sobie odpuszczę 😛
  oj datki by sie przydały 😛

 • frenja
  Posted 24 kwietnia 2011 20:51 0Likes

  Jezus Maria, jakie boskie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply