Pampa Boots

Jak to jest? Z niewielkimi wyjątkami, im bardziej kultowe buty, tym bardziej wątpliwej urody. Pampa – legendarny już model marki Palladium – powstał w 1947 roku. Ponieważ początkowo był produktem ubocznym fabryki opon, najbardziej charakterystyczne są gumowe elementy: podeszwa oraz czubek. Swego czasu produkowane w jednym rodzaju, obecnie w najróżniejszych kolorach i wysokościach cholewki, w wersji zimowej oraz letniej. Moda na nie, jak to moda, powraca i przemija. Ostatnio w takiej ilości widziałam je mniej więcej w połowie lat dziewięćdziesiątych (choć nie dam głowy, czy były to wersje oryginalne, czy podróbki). Czy się podobają, czy nie, niewątpliwie mają coś w sobie. Po inspiracje warto zajrzeć tutaj – oczywiście jak Pharrell Williams ma coś na sobie, wiadomo, że dobrze się sprzeda ;).
Podobno są nie do zdarcia. Nie wiem tego jeszcze, ponieważ noszę je od niedawna. Początkowo w warunkach, na które szkoda mi było innych butów (o, ja okrutna! ;)), ale coraz częściej także, gdy wcale ich nie potrzebuję, a po prostu mam na nie ochotę :).
Można je kupić m.in. w sklepie Schaffa Shoes. I właśnie od tego sklepu dostałam „w darze” poniższy model ;))).

Zdjęcia: Palladium

5 Comments

 • Gość: kelly, epn172.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Posted 23 listopada 2011 21:20 0Likes

  Sama nie wiem, czy mi się podobają, czy nie. Chyba potrzebuję więcej zdjęć-inspiracji. Ale mam wrażenie, że z nóg mężczyzn ładniej do mnie mówią 🙂

 • Gość: Fashionitka, 94-75-110-9.home.aster.pl
  Posted 24 listopada 2011 18:05 0Likes

  Myślę, że takie buty są potrzebne w każdej szafie „fashionistki” – wypad na mazury/góry, grill u znajomych czy freesbee na polach zdarzają się zazwyczaj niespodziewanie. A wiadomo, jak wychodzą zakupy na szybko (przynajmniej mi ;-)). Ostatnio też sprawiłam sobie wygodne trampki z gumowymi akcentami (+ leopard :D) i jestem z nich mega zadowolona. Te wyglądają na nie do zdarcia ;-)!

 • elakijowska
  Posted 24 listopada 2011 21:25 0Likes

  A ja włożyłabym je do sukienki i grubych rajstop.

 • Gość: Natalia, 89-78-188-95.dynamic.chello.pl
  Posted 25 listopada 2011 18:38 0Likes

  no i co? no i zamówiłam bo spodobały mi się…a wszystko przez Ciebie, Harel!;-))

 • Gość: Ka, 178-36-131-228.adsl.inetia.pl
  Posted 1 grudnia 2011 21:42 0Likes

  Co do ich wyglądu wiele nie powiem, jak każdy normalny facet 🙂 Ale Palladium to Palladium, pierwsze kupiłem jakieś 2 lata temu jak tylko sie pojawiły w Polsce. Buty nie do zdarcia i do tego wygodne. Potem kupiłem parkę swojej lepszej Połówce i smiga jak ta lala :)))

Leave a Reply