Prośba od Harel!

Piszę dziś do Was w sprawie nie do końca swojej (choć poniekąd także, o czym za moment). Blogerska solidarność nie pozwala mi pozostać obojętną na potrzebę koleżanki po fachu, że tak się wyrażę :). O co chodzi? Jeden z moich ulubionych blogów o modzie bierze udział w konkursie na blog roku. Jest to blog pisany, tym bardziej mi zależy, żeby zaszedł jak najdalej. Dlaczego?

Blogi ze zdjęciami (w 90% szafiarskie) mają zwykle większe szanse. Nie chcę porównywać, tekst i zdjęcia to dwie różne sprawy, tak jak moda i styl (nieliczne łączą w sobie te dwie rzeczy – i te lubię najbardziej). Czas poświęcony na wykonanie dobrej sesji na bloga prawdopodobnie jest zbliżony do tego, w którym powstaje dobry i profesjonalny wpis. Zdjęcia przemawiają szybciej, są łatwiejsze w odbiorze, duża liczba liter potrafi na starcie skutecznie zniechęcić. A szkoda.

Chciałabym, żeby blogi z tekstem (a wspomniany niemal nie zawiera zdjęć!) były dostrzegane na podobnym poziomie. Nie stanowimy dla siebie konkurencji, po prostu traktujemy o całkiem różnych sprawach (choć w podobnych kategoriach). Jeśli więc macie ochotę przyczynić się do wzrostu ich popularności, zajrzyjcie tutaj. Z góry dziękuję za pomoc w imieniu swoim oraz wszystkich wyżywających się na piśmie :).

4 Comments

 • Gość: Bartek, abrl66.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Posted 15 stycznia 2012 11:08 0Likes

  Dziękuję za informacje o tym blogu! Świetny jest!

 • Gość: Nieszafiarka, apn-46-76-216-252.dynamic.gprs.plus.pl
  Posted 15 stycznia 2012 12:10 0Likes

  Tak, zgadzam się. Blogi pisane mają zdecydowanie mniejsze szanse na „sukces”, że tak to ujmę. Z tym, że jak dla mnie, w tym słowie znajduje się liczba czytelników, a nie kwota, którą zarobimy dzięki AdSense (czy jakoś tak ; dd). Oczywiście nie mam nic przeciwko osobom, które zarabiają, bo wiadomo, że najprzyjemniej jest utrzymywać z tego, co się kocha. ; ))
  Blog jest świetny, ale niestety nie mam nawet grosika na komórce, więc nie mogę zagłosować, ale już pojutrze na pewno oddam głosik na bloga Pani Alicji.
  nieszafiarka.blogspot.com

 • Gość: Katja Martita, nat2-122.ghnet.pl
  Posted 15 stycznia 2012 19:49 0Likes

  Niestety, żyjemy w epoce obrazkowej, a w dodatku w kraju w którym przeciętny człowiek czyta mniej niż jedną książkę rocznie. Blog, który polecasz jest niesamowity, na pewno będę do niego wracać. Podziwiam ludzi, którzy będąc ekspertami w swojej branży w przystępny sposób i bez zbędnego zadęcia dzielą się swoją wiedzą i przemyśleniami.

 • Gość: styledigger, 77-255-124-198.adsl.inetia.pl
  Posted 15 stycznia 2012 23:01 0Likes

  Nawet nie musiałam klikać w link, wiedziałam co tam jest na 100%:)

Leave a Reply