Canada

Zdołałam się już przyzwyczaić do tego, że żadna z kolekcji Nenukko nie jest oczywista. Gdy robi się poważnie, wyskakują pandy. Gdy zbyt spokojnie – nagle zmieniają się proporcje. Czego spodziewałam się tym razem? Nawet nie do końca świadomie, ale czekałam na szarość. Doczekałam się, ale daleko było kolekcji Canada do moich wyobrażeń. Czy to dobrze? Mało powiedziane. To genialnie!
 
U Nenukko nigdy nie zwracam uwagi na płeć modeli. Kto uważa, że mężczyźni są zwykle poszkodowani, bo nie mogą nosić damskich ciuchów, podczas gdy odwrotna sytuacja jest możliwa, powinien poznać lepiej tę markę i automatycznie poprawić sobie humor. Tym razem nasze ziemskie istoty zostały porwane w kosmos. Prawdopodobnie tak jak stały: w szarych dresach albo pasiastych piżamach. W trakcie podróży osiadł na nich gwiezdny pył, niektórym trafiły się strzępki munduru kosmonauty. Duży nacisk położony został na fakturę tkanin. Mieliśmy okazję podziwiać cały wachlarz propozycji. Od mięsistych pikowań po opalizujące przeźroczystości. Od srebrzystego połysku po stonowany mat. Perforacje, podniszczenia, skośne cięcia suwakami i wzory – tylu deseni jeszcze Nenukko w swojej historii nie miało. Cieszę się, że projektantki nie zatrzymały się w miejscu. To dość kuszące, gdy odnajdzie się swój język oraz publiczność, która w mniejszym lub większym stopniu go rozumie. Ależ jestem ciekawa, co nastąpi w przyszłości!
 
Choć nie są bezpośrednio związane z kolekcją, nie mogę pominąć butów. To problem wszystkich chyba łódzkich pokazów (a może raczej wszystkich chyba polskich kolekcji). Wypożyczamy buty od tych, którzy się na to zgodzą. Czasem ma to sens, czasem jest kuriozalne. W przypadku Nenukko wyszło świetnie. Nadszedł moment, w którym przekonała mnie neonowa strona sportu. Sama w to nie wierzę.
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Nenukko Canada
 
Fot. Szamot Lyzab

6 Comments

 • Gość: oliwka, cag226.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Posted 7 listopada 2012 09:39 0Likes

  niebieskie korki i inne neonowe buciki były zdecydowanie strzałem w 10! Tym bardziej, ze wcale nie odwracały uwagi, ale pięknie dopełniały całości mdłej kolorystyki!

 • Gość: kelly, 98-72.echostar.pl
  Posted 7 listopada 2012 13:08 0Likes

  Właśnie na tym pokazie pomyślałam, że ostatnio conversy, na które wszyscy po zobaczeniu kolekcji mieli ochotę, teraz takie adidaski – dobre wybory.:)

 • tomimilo
  Posted 7 listopada 2012 14:55 0Likes

  trzecie zdjęcie od końca – poproszę!

 • elakijowska
  Posted 7 listopada 2012 21:18 0Likes

  Kolekcja w sam raz dla pana Kondora,nie żartuję.

 • Gość: hardaska, ney92-7-78-233-218-32.fbx.proxad.net
  Posted 9 listopada 2012 14:15 0Likes

  Ach zamarzylo mi sie obejrzenie Star Wars. A wlasciwie to fantastyczny komentarz Harel zainspirowal mnie do tego. Czy jeszcze pamietacie ten film (a wlasciwie cykl filmow)?
  hardaska
  http://www.hollygoestohollywood.blogspot.fr/
  zdrowiemodauroda.wordpress.com/

 • chihiro2
  Posted 14 listopada 2012 07:47 0Likes

  Bardzo japońsko wygląda ta kolekcja, zwłaszcza męska. Noszenie grubych legginsów pod krótkimi szerokimi szortami jest powszechne u tokijczyków, podobnie jak taki obniżony krok. A propos kosmosu i gwiezdnego pyłu to skojarzył mi się strój tego chłopaka: tokyofashion.com/radio-eva-fugahum-evangelion-150-christian-dada/

Leave a Reply