Anna Poniewierska

Choć absolutnie doskonała, nie była to kolekcja, która zapada w pamięć. O co chodzi? O dyskrecję. Ubrania Anny Poniewierskiej mogłaby nosić kobieta, która sama w sobie jest tak charakterystyczna (albo charakterna), że nie musi w żaden sposób się podkreślać. Co najwyżej wskakuje w którąś z kimonowych bluzek czy perfekcyjnie skrojonych sukienek i powraca do swojej pięknej codzienności. Przez cały czas trwania łódzkiego pokazu zastanawiałam się, w jaki sposób projektantka przy tak dużej ilości kolorów i deseni zdołała utrzymać jednolity kierunek. Działo się sporo, ale wszystko w ramach tej samej idei. Wszystko się zgadzało, nie było ani jednego niepotrzebnego elementu. To się nazywa geniusz, czyż nie?

Oglądałam te rzeczy jak zaczarowana. Po pierwsze – to subiektywne, jak nazwa bloga codziennie przypomina – mogłabym przygarnąć do swojej wciąż zbyt małej szafy dosłownie wszystko. Staram się jednak nie spoglądać na kolekcje tylko i wyłącznie pod tym kątem. Bo przegrałabym na starcie ze wszystkimi krytykami płci męskiej. Ach, jak im zazdroszczę tego dystansu! Po drugie to był jeden z tych kilku razy podczas łódzkiego tygodnia mody, kiedy doznania estetyczne nie pozwoliły mi robić notatek. Jeśli tak mogłoby wyglądać lato 2013, to ja jestem za!

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

Anna Poniewierska

Anna Poniewierska

Anna Poniewierska

Anna Poniewierska

Anna Poniewierska

Anna Poniewierska

Anna Poniewierska

Anna Poniewierska

Anna Poniewierska

Fot. Szamot Lyzab

7 Comments

 • Gość: Ava, aciy152.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Posted 11 listopada 2012 22:00 0Likes

  Świetna sesja!

 • jagnesjag
  Posted 12 listopada 2012 10:44 0Likes

  A nie masz wrażenia, że czegoś w tej kolekcji zabrakło? Myślę, że gdyby kolorystyka pozostała na sezon jesień/zima byłabym prze-szczęśliwa, ale od lata czasem wymaga się czegoś więcej. Nie jestem projektantką (dzięki Bogu), ale brakuje mi w tej kolekcji jednego, mocnego elementu kolorystycznego, bo jedna sylwetka w bordo to za mało. To co najbardziej mi sie podoba to białe i czarne sylwetki, i te materiały (tak mało widoczne na zdjęciach). Trzy ostatnie projekty (a już najbardziej trzeci od końca) wyglądają fenomenalnie. Chętnie by te ubrania pomacała, no i przymierzyła, rzecz jasna:)

 • Gość: fashionitka, 89-77-158-73.dynamic.chello.pl
  Posted 12 listopada 2012 18:08 0Likes

  Zestaw bordowy bardzo przyjemny, nie ukrywam, że mogłabym zdjąć z modelki od razu 😉 Podoba mi się ta dbałość o detale – geometryczne cięcia, przeszycia, zaszewki. No i kimonowy fason 😉

 • Gość: kelly, 98-72.echostar.pl
  Posted 12 listopada 2012 19:14 0Likes

  Faktycznie, tak jak napisała Jag, mi kojarzy się trochę z sezonem jesień/zima… przyjemnie, ale trochę ciężko. Ale z drugiej strony – w Polsce lato bywa tak kapryśne, że można powiedzieć, że projektantka się dostosowała 😉 Po jej uczestnictwie w debacie AFF byłam bardzo ciekawa tego pokazu i żałowałam swojej nieobecności..

 • Gość: hardaska, ney92-7-78-233-218-32.fbx.proxad.net
  Posted 14 listopada 2012 12:12 0Likes

  Chetnie bym „przygarnela do mojej szafy” te bialą „perfekcyjnie skrojoną” sukienke. Nie sądze, ze krytycy plci meskiej mają tzw dystans. Owszem nie marzą o przygarnieciu sukienki do swojej szafy. Ale patrzą na to pod kątem duzo bardziej kosmatych mysli. Pozwole sobie to tak ujac polslowkami… No chyba, ze mają inną orientacje. hardaska
  zdrowiemodauroda.wordpress.com/
  http://www.hollygoestohollywood.blogspot.fr/

 • 85_marchewka
  Posted 16 listopada 2012 08:42 0Likes

  Fajny blog, będę zaglądała:-)
  zapraszam do mnie:-)

 • Gość: wearefashion.pl, afcu166.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Posted 18 listopada 2012 10:44 0Likes

  Moim zdaniem w kolekcji niczego nie zabrało. Ania Poniewierska dała niezły popis, super kolekcja.
  Pozdrawiam,
  Iza Krupa

Leave a Reply