Hey, eS. girl!

Tak dziewczyna ma ambicję! Stwierdzenie odnosi się zarówno do twórczyni marki Est by eS., jak i bohaterki jesienno zimowej kolekcji, którą tak miło witamy w tytule. I odwagę, bo decyduje się tworzyć (a także nosić) rzeczy inne niż wszystkie. I nie mówię tu o inności zbuntowanej czy awangardowej. To są niuanse. Ale być może to właśnie one pozwalają odróżnić eS. girl od reszty. Te szczegóły twórczyni marki wprowadza konsekwentnie do każdej kolekcji (na razie powstały dwie, ale już wkrótce pojawi się kolejna, wiosenna). Może to być rękaw skrojony nieco inaczej niż wymaga tradycja, przeźroczystości tam, gdzie teoretycznie znaleźć się nie powinny albo marszczenie, które nabiera sensu dopiero na sylwetce. Plus starannie dobrane tkaniny – też inne niż wszędzie. Kto by pomyślał, że rozkloszowaną spódnicę można uszyć z krótko przystrzyżonego futerka (sztucznego, oczywiście)? A przede wszystkim, że to będzie dobrze wyglądać? Dobór wzorów też jest niezwykły, co w polskich kolekcjach nie zdarza się zbyt często (w ogóle Polska nie jest krajem wzorów – takie mam refleksje po zeszłorocznych pokazach, choć oczywiście zdarzały się zapierające dech w piersiach wyjątki). Wychodzi na to, że eS. girl nie przestaje zaskakiwać. Co będzie dalej?

estgirl
estgirl
estgirl

estgirl
Fotograf: Adam Balcerek
Asystent Fotografa: Patrycja Sołtan
Stylizacja: Marta Dudziak
Asystent Stylisty: Jacob
Make Up & Hair: Joanna Semeniuk
Modelki: Paulina Pajka, Olga Niedzielska
Biżuteria: ORSKA, Karina Królak
Buty: Jaffrey Campbell
Kolekcja: est by eS.

5 Comments

 • Bonnemort
  Posted 21 stycznia 2013 15:25 0Likes

  mam podobne okulary tylko brązowe i ludzie mówią mi że są babciowate ale ja je bardzo lubię 🙂 zdjęcia super

 • kelly
  Posted 21 stycznia 2013 20:03 0Likes

  Sam lookbook (?) jakoś nie wpadł mi w oko, ale dokładnie przyglądałam się zdjęciom produktowym na Mostrami i trochę wzdychałam – jest w końcu nad czym. Wzory i „dziwne” (to komplement!) tkaniny na plus. Fajna marka z pomysłem na siebie!

 • Ewelina
  Posted 22 stycznia 2013 12:13 0Likes

  ES. GIRL to ekscentryczna indywidualistka intelektualistka. Do tego, genialna sesja, która tak eksponuje projekty, aby miało się wrażenie, że po ich założeniu będziemy mogły właśnie takie być. Cholera! Ja też chcę być ES. GIRL!!!
  Pozdrawiam!

 • Kasia
  Posted 22 stycznia 2013 17:30 0Likes

  Uwielbiam łączenie wzorów u innych, aczkolwiek osobiście czułabym się tak nieco dziwnie. Nie wiem od czego to zależy, ale już tak mam . Więc kolekcja baaardzo mi się podoba, wszystko wygląda idealnie, jakby tak miało być i koniec. Mam nadzieję, że na Polskich wybiegach łaczenie wzorów będzie coraz bardziej popularne i że na Polskich ulicach bedzie to coraz bardziej widoczne. Oby ludzie się do tego przekonali ( w tym i ja).

 • everlong
  Posted 23 stycznia 2013 07:55 0Likes

  faktycznie bardzo interesująco to wygląda ;>

Leave a Reply