White Shirts

Jestem pewna, że gdyby zapytać dowolnie wybraną w miarę uświadomioną modowo osobę, z czym jej się kojarzy postać Caroliny Herrery, odpowiedziałaby bez namysłu: „Z białą koszulą, oczywiście”. Pani Herrera z białej koszuli uczyniła jeden z najbardziej pożądanych elementów kobiecej szafy. Swoją drogą to właśnie ona (przede wszystkim) zainspirowała mnie do wciąż niezakończonych poszukiwań białego ideału. Połączenie z długą czarną spódnicą z tafty uważam za jedno z bardziej szykownych pod słońcem. Co więcej, wiek nie gra w nim roli (zresztą wystarczy spojrzeć na Herrerę matkę i Herrerę córkę).
Właśnie z uwielbienia tego elementu garderoby powstała mini kolekcja marki CH Carolina Herrera. Projekt zowie się „White Shirts” (cóż za zaskoczenie!), a składa z ośmiu wzorów wykonanych z tej samej tkaniny. Forma od całkiem klasycznej do efektownej. Pomysł nowy nie jest, rok temu z okazji pięciolecia istnienia linię białych koszul wypuściła marka COS, pamiętamy też serię Design Edition marki Gap z 2008 roku (a jeśli nie pamiętamy, to właśnie sobie przypomnieliśmy). Ale czy to przeszkadza? Jest coś niezmiennie pociągającego w białej koszuli. Nie wiem, ile jeszcze lat czy dekad musi minąć, żeby to się zmieniło.

Carolina Herrera
Carolina Herrera
Carolina Herrera
Carolina Herrera

Zdjęcia: CH Carolina Herrera

17 Comments

 • styledigger
  Posted 19 lutego 2013 17:23 0Likes

  Jak nie mogę patrzeć na baskinki ostatnio, tak ta koszula z falbaną jest super!

  • harel
   Posted 19 lutego 2013 17:25 0Likes

   Bo to taka baskinka, która nie do końca jest baskinką, więc daje się zaakceptować :).

 • voice of my style
  Posted 19 lutego 2013 18:12 0Likes

  Zestawienie z drugiego zdjęcia – klasyka&perfekcja. Piękne są te koszule!

 • Jag
  Posted 19 lutego 2013 18:28 0Likes

  Patrzę na drugie zdjęcie i przypomina mi się fotka, którą w sierpniu 2007r. (!!!) podlinkowała w jednym ze swoich postów Droga Ryfka. To było to zdjęcie: i…od tamtej pory Herrera kojarzyła mi się już tylko z tym zestawem, i tylko z białą koszulą. Dlatego drugą stylizację biorę w ciemno, no i baskinka, o której wspomina Asia – też super:)

  • Jag
   Posted 19 lutego 2013 18:30 0Likes

   No i chyba link się nie podlinkował 🙁

   • harel
    Posted 19 lutego 2013 18:52 0Likes

    Nie podlinkował, ale ja dokładnie wiem, o które chodzi. Mam je w pamięci na zawsze 🙂

    • harel
     Posted 19 lutego 2013 18:53 0Likes

     P.S. To chyba ono inspirowało nas wszystkie do polowania na słynną spódnicę Numph na Allegro? 😉

     • Jag
      Posted 20 lutego 2013 10:22 0Likes

      Tak, to to! 😀 Swoją drogą Numpha czasem wspominam z łezką w oku 🙂

     • harel
      Posted 20 lutego 2013 21:33 0Likes

      Trzeba by kiedyś zrobić taki tekst wspominkowy, jak to było na początku… 🙂

 • Gabi W (www.jakulal.blogspot.com)
  Posted 19 lutego 2013 18:32 0Likes

  kocham białe koszule, pasują do wszystkiego i chyba na każdą okazję, choć rzeczywiście – wcale nie tak łatwo znaleźć ideał.

  • harel
   Posted 19 lutego 2013 18:52 0Likes

   O tak. Ja już kilka razy znalazłam ideał, po czym okazywało się, że to jednak nie to. Ech… życie… 😉

 • Metka by Traczka
  Posted 19 lutego 2013 19:36 0Likes

  zestaw ze zdjęcia #2 to ideał
  Swoją drogą jedna znajoma przyznała mi się, że przez pierwsze 5 lat pracy (nie na poczcie!) nosiła zawsze białe bluzki. Zawsze.

 • Olga Cecylia
  Posted 19 lutego 2013 21:18 0Likes

  Zupełnie nie rozumiem, dlaczego biała koszula stała się takim hitem. Trzeba pod nią dobierać specjalną bieliznę, bardzo trudno zachować jej śnieżny kolor, a w białym każda niedoskonałość staje się doskonale widoczna. Dodatkowo prasowanie koszul jest wyjątkowo niewdzięcznym zajęciem.
  Może muszę dorosnąć 😉

  • harel
   Posted 19 lutego 2013 22:38 0Likes

   Oto głos rozsądku! 🙂
   Nie mam zamiaru bronić białej koszuli, bo wiem, jak potrafi być niewdzięczna, ale… Bielizna w cielistym kolorze załatwia sprawę, biały kolor dość długo da się utrzymać dzięki różnym specyfikom naszpikowanym chemią po brzegi, a prasowanie… prasowania bronić nie będę ;).

 • Dagmara
  Posted 19 lutego 2013 22:24 0Likes

  Stylizacja z drugiego zdjęcia najbardziej pasuje do mojego stylu. BTW bardzo lubię chodzić w białych bluzkach, chociaż większość uważa, że są sztywne.

  • harel
   Posted 19 lutego 2013 22:41 0Likes

   W sumie wszystko zależy od interpretacji :). Ja lubię nosić męskie koszule, wyraźnie za duże. Zazwyczaj wtedy sprawa sztywności kompletnie odpada 😉

 • kelly
  Posted 19 lutego 2013 22:57 0Likes

  O tak, dla mnie to klasa sama w sobie! Chociaż białego ideału jeszcze nie mam i sama wolę odcień kości słoniowej, to szczerze mówiąc, z tej kolekcji przygarnęłabym wszystkie. Lubię podrasowaną klasykę, a ta delikatna falbana czy wielka kokarda, idealnie wpisują się i w taki klimat, i w mój styl. Taka koszula po prostu nie może być nudna i zawsze można stworzyć jakąś nową, ciekawą wersję. To tak jak z Remanentowymi białymi koszulkami 🙂

Leave a Reply