Boho – Africa Unite

To był absolutnie genialny pomysł. Co zrobić, gdy nie chcemy rezygnować z wypracowanych i sprawdzonych form, a już odrobinę się nam nudzi? Poszukać alternatywnych surowców. Nie mam pojęcia, czy to rozwiązanie sprawdzi się zawsze i wszędzie, ale w przypadku Boho zagrało pięknie. Małgosia Bochenek, twórczyni marki i projektantka, tym razem sięgnęła po oryginalne tkaniny afrykańskie. Przecudne batiki o egzotycznym charakterze udomowiła prostymi krojami. Powstała maleńka (i niestety mocno limitowana) seria radosnych ubrań, które – jak widać poniżej – nosić można i w komplecie (odważnie, ale z drugiej strony trend piżamowy wciąż mocno się trzyma) albo komponować po swojemu z tym, co już w szafie od jakiegoś czasu leży. Wielkie brawa dla tej pani! Po cichu liczę na to, że idea będzie się rozwijać, a materiały przyjeżdżać z najróżniejszych zakątków świata.

Boho
Boho
Boho
Boho
Boho
Boho
Boho

Fot. Marcin Gierat
Makijaż: Agata Porszke
Modelka: Paulina Pajka

8 Comments

 • kelly
  Posted 4 kwietnia 2013 18:08 0Likes

  Boho to nie mój styl, ale trzeba przyznać, że to całkiem przyjemna marka. Pomysł na takie materiały jest rewelacyjny i efekt SUPER, mam wrażenie, że te „piżamowe” zestawy równie dobrze mogłyby gościć w szafie takiej Mirki D. na przykład 😉

 • mw
  Posted 4 kwietnia 2013 18:14 0Likes

  Przepiękne! Wiesz gdzie można dostać te rzeczy? Rewelacyjne materiały, cudo.

  • harel
   Posted 4 kwietnia 2013 18:54 0Likes

   Nie wiem, czy trafią do zalinkowanego sklepu, bo widzę, że wyprzedają się natychmiast na Facebooku marki. Więc polecam zajrzeć bezpośrednio tam 🙂

 • .
  Posted 5 kwietnia 2013 09:00 0Likes

  Zaciekawił mnie ten temat. Mam tylko wątpliwości dotyczące tkanin, chyba nie dokońca siedzę w temacie mody żeby od razu przełożyć sobie takie rzeczy:
  „oryginalne tkaniny afrykańskie”- odnosisz to do samego materiału jako surowca, czy materiału jako bezpośredniego importu materiału we wzory? Ten opis mocno kłóci mi się z tym, co zobaczyłam na zdjęciach- jeansy z Arfyki? Materiał z Afryki w kropki?
  Oświeć mój ograniczony umysł 🙂
  ps. kolekcja rzeczywiście bardzo ciekawa, szkoda, że tylko limitowana

  • harel
   Posted 5 kwietnia 2013 09:55 0Likes

   Już śpieszę z oświeceniem :).
   Oryginalne tkaniny afrykańskie, czyli zaprojektowane i wyprodukowane w Afryce. Odnoszę to do materiałów we wzory przedstawionych na zdjęciach. Dżinsy czy melanżowe t-shirty są tylko elementem stylizacji i nie pochodzą z tej kolekcji – co oczywiście nie musi być takie jasne dla wszystkich, dlatego brawo za to pytanie! Kropki z Afryki jak najbardziej. Również kraciaste tkaniny są, mimo pozorów, niezwykle w krajach afrykańskich popularne – to chyba jedne z najpiękniejszych kratek świata (trochę żałuję, że się w tej kolekcji nie znalazły).

 • .
  Posted 5 kwietnia 2013 23:57 0Likes

  A to mnie zaskoczyłaś! Przyznam, że na pierwszy rzut oka większość wzorów kojarzyłam bardziej z kolekcją Prady a nie czarnym kontynentem. Dzięki za odpowiedź, już jestem ciut mądrzejsza. Pozdrawiam!

 • Pacynka
  Posted 13 maja 2014 10:02 0Likes

  Uwielbiam!

Leave a Reply