La Piscine – zapowiedź

„To będzie stuprocentowe lato” – powiedziała Basia Chrabołowska, gdy spotkałyśmy się kilka miesięcy temu. Z torby wyjęła dwa kłębki bawełnianej przędzy: jeden w pięknym odcieniu granatu, drugi piaskowy. Mogłam tylko próbować to sobie wyobrazić – było to tym trudniejsze, że za oknem padał śnieg, a termometry wskazywały mniej więcej minus dziesięć.
Kolekcja La Piscine jest już gotowa, ale wciąż pozostaje tajemnicza. W sieci ukazują się pojedyncze zdjęcia, zapowiadające jutrzejszą pełną odsłonę podczas targów sztuki Art Yard Sale w warszawskim Ufficio Primo. Inspiracją dla projektantki była Jane Birkin („La Piscine” to tytuł filmu, w którym wystąpiła u boku Romy Schneider), jej śmiały, zmysłowy styl i uwielbienie dla ażurowych szydełkowych sukienek.
Po raz pierwszy światło dzienne ujrzą akcesoria B Sides. Poniższe zdjęcia uchylają rąbek tajemnicy. Nie mogę się doczekać reszty!
B Sides (2)
B Sides
B Sides (3)

Zdjęcia: Yosuke Demukai
Modelki: Aleksandra P / Mango Models, Iza / Mango Model
Stylizacja: Marcela Stańczyk
Włosy i makijaż: Paweł Bik
Produkcja: Sara Marcysiak
Specjalne podziękowania: Makata Studio


3 Comments

 • Wiwi
  Posted 20 maja 2013 09:36 0Likes

  Od dawna czekam, aż szydełko wróci do łask!

 • Nana
  Posted 20 maja 2013 12:22 0Likes

  Nie przepadam za dzianiną na lato – jakoś nie leży mi zagrzewanie ciała pod jej ciężarem. No ale co ja mogę powiedzieć, nie widząc całości koncepcji….

  • b sides
   Posted 20 maja 2013 21:34 0Likes

   kolekcja LA PISCINE jest wykonana ze 100% bawełny ekologicznej, więc nie przegrzewa organizmu latem. Zresztą 100% wełna też nie. Szlachetna wełna jest termoizolacyjna – chłodzi latem, grzeje zimą. Wiadomo o tym od wieków :))

Leave a Reply