Hajde

„Nareszcie kupiłam sobie iPada” – oznajmiłam w sobotę znajomym podczas pikniku. Na pytanie, którego, odpowiedziałam, że takiego najbardziej retro. „Jedynkę?” – ktoś spytał. „Lepiej, to będzie minus piętnastka chyba” – i wyciągnęłam z plecaka świeżutki zakup: przybornik polskiej marki Hajde. Zawsze działa, nigdy się nie wyładowuje. Nie psuje oczu, nie zawiesza się. Dane pozostają na miejscu, a błędy – o ile sami ich nie popełnimy – się nie zdarzają. W dodatku ekran się nie rysuje, a upadek nie grozi trwałym uszkodzeniem. Przy dobrych chęciach można przechowywać w nim muzykę – na odpowiednim nośniku w małej kieszonce. Wymienny notes zapełnimy czym tylko chcemy: notatkami, szkicami, obrazkami. Miejsca na kredki, ołówki czy pędzle jest sporo. Ja właśnie sobie w nim organizuję przenośne biuro.
Hajde to znacznie więcej niż przyborniki (choć to właśnie on skradł moje serce). Inspirowane naturą plecaki, torebki, piterki czy portfele tworzone są w niedużej liczbie egzemplarzy przez dwie kobiety: Olę Poławską i Ulę Basińską. Autorki wykorzystują w swoich projektach tylko naturalne materiały: bawełnę, len, konopie, drewno i metal. Produkty przeznaczone są „dla tych, którzy potrzebują lasu w mieście”. Lasu może nie znalazłam, ale na pewno wytchnienie od zbyt szybkiego życia. Efekty inspiracji poniżej. Jest ich znacznie więcej. Liczę, że będą się pojawiać wciąż nowe pomysły.
HAJDE (4)
HAJDE (3)
HAJDE (5)
HAJDE (8)
HAJDE (7)
HAJDE
HAJDE (2)

Zdjęcia: Hajde, Marek Zawadka

5 Comments

 • zagubiony omułek
  Posted 24 czerwca 2013 18:37 0Likes

  NARESZCIE kupiłam sobie portfel. thx to you 🙂 szukałam czegoś fajnego hendmejdowego i nieskórzanego od pół roku! jeee 😀

 • Katarzyna
  Posted 24 czerwca 2013 22:18 0Likes

  ojejej Harel dziękuję! takiego ipada potrzebowałam, śliwka jest moja!:)

 • well-dressed_mind
  Posted 25 czerwca 2013 11:18 0Likes

  Każdego dnia można się nauczyć czegoś nowego…Piterek i tytonierka:) Brzmią jak imiona postaci z lekko psychodelicznej bajki dla dzieci:)
  Przyborniki piękne! Pytanie tylko czy są usztywniane? Chociaż ta część z notatnikiem?

 • kelly
  Posted 25 czerwca 2013 17:47 0Likes

  Notatniki? ZAWSZE. Nigdy nie „wyrosnę” z pisania i rysowania w tradycyjnej formie! Świetny patent 🙂

 • Iwona
  Posted 27 czerwca 2013 09:31 0Likes

  Świetny! Od pewnego czasu, zastanawiałam sie nad uszyciem sobie czegoś podobnego: ) Bardzo dużo ilustruję, dlatego dobrze mieć szkicownik i cienkopisy zawsze ze sobą… Pozdrawiam: )

Leave a Reply