Ania Kuczyńska dla YES

O współpracy Ani Kuczyńskiej z marką Yes było słychać już od jakiegoś czasu. Mam wrażenie, że po raz pierwszy wieść mnie dobiegła około rok temu. Zastanawiałam się, jak mogłaby wyglądać taka biżuteria i naprawdę ciężko mi było cokolwiek sobie wyobrazić. Włoskie inspiracje, widoczne tak często w kolekcjach ubrań, raczej odpadały. Oczywiście teraz bardzo uogólnię, ale pierwsze, co mi przychodzi do głowy, gdy myślę o włoskiej biżuterii, to kicz (weźmy pierwszych z brzegu panów z problemami podatkowymi albo drugą z brzegu wiecznie młodą Donatellę). Następnie szaleństwo (Prada i para żółtych bananów) albo geometrycznie ciosana nowoczesność (Marni – od lat). Żadne z powyższych do Ani Kuczyńskiej nie pasowało. Efekt współpracy zaskoczył. Przede wszystkim dlatego, że idealnie wpasował się w estetykę, którą projektantka upodobała sobie wiele lat temu. Z drugiej strony biżuteria ta jest krzykliwa. I to bardzo. Niesie w sobie maksymalizm lat osiemdziesiątych (pozwolę sobie to tak roboczo określić). Zarówno bransoletki jak i kolczyki są masywne i sprawiają wrażenie ciężkich (na szczęście nie są w rzeczywistości).
Cała idea opiera się na symbolach. Kwadrat, koło, trójkąt, serce, pentagram i krzyż. Każdy z nich jest pełen ukrytych znaczeń, każdy z nich nosi jakieś przesłanie. Cztery żywioły, cztery strony świata. Doskonała trójka – w tym boskie trójce, niebo, ziemia i piekło. Koło – nieskończoność, wieczność. Mocno związane z religią krzyż, serce i pentagram. Co będą znaczyć dla nas, możemy sobie śmiało wybrać. Uwaga, wgryzanie się w symbole mocno wciąga i pożera czas!
Całość została podzielona na dwie wersje: stalową i pozłacaną. Bransoletki są ozdobione emalią. Można je kupić w butiku projektantki, a także w salonach Yes. I oczywiście w sklepie internetowym.
Ania Kuczyńska i Magdalena Frąckowiak
Ania Kuczynska dla YES (2)
Ania Kuczynska dla YES (3)
Ania Kuczynska dla YES (4)
Ania Kuczynska dla YES (5)
Ania Kuczynska dla YES (6)
Ania Kuczynska dla YES (7)
Ania Kuczynska dla YES (8)
Ania Kuczynska dla YES (9)
Ania Kuczynska dla YES (10)
Ania Kuczynska dla YES (11)
Ania Kuczynska dla YES (12)
Ania Kuczynska dla YES

Fot. Magda Wunsche / Agnieszka Samsel (zdjęcie główne)

1 Comment

  • elf
    Posted 22 września 2013 21:43 0Likes

    Bardzo bylam ciekawa tej kolekcji, ale szczerze mowiac, po obejrzeniu jej na zywo, troche mnie rozczarowala. Glownie ze wzgledu na rozmiary posczegolnych rzeczy. Napalalam sie na kolczyki z gwiazdami, ale takie ogromne zupelnie mi sie nie podobaja. No I te ceny…za cos ze stali raczej tyle nie zaplace. Ale ogolnie pomysl fajny;)

Leave a Reply