The Modules

Zawsze podziwiam osoby, które w tych trudnych dla branży odzieżowej czasach potrafią wyjść poza schemat i zamiast podążyć w stronę komercyjnej łatwizny, kombinują po swojemu. Anna Pirowska działa konsekwentnie, ale nie ograniczają jej ramy własnych doświadczeń. Jak na razie dla Dressap powstały trzy autorskie kolekcje. Każda jest w pewien sposób podobna do pozostałych (akcent kolorystyczny, elementy sportowe, wstawki, łączenie różnych faktur), ale też potrafi odciąć się jakimś nowym pomysłem, nawet w detalu. Najświeższe dzieło opiera się o koncepcję modułową. Poszczególne elementy można nosić na kilka różnych sposobów. Modyfikujemy je za pomocą zamków błyskawicznych i troczków.
Czeka nas kilka miłych zaskoczeń, jeśli chodzi o wykorzystane materiały. Kurtki zostały uszyte z tkanin wodoodpornych, co na polską wiosnę jest rozwiązaniem bezkonkurencyjnym. Płaszcz powstał z wełny przetykanej bambusowymi nitkami, a dzianiny delikatnie połyskują. Jedyny minus? Sprawdzajmy instrukcje prania, niestety niektóre z ubrań można prać tylko chemicznie. Jestem też pod wrażeniem szeroko rozbudowanej rozmiarówki: od XS po XL, czyli tak jak powinno być. Stopniowanie wykrojów to droga impreza, więc tym bardziej kapelusz z głowy za szacunek dla klientek.

the modules dressap (6)
the modules dressap (8)
the modules dressap (10)
the modules dressap
the modules dressap (3)
the modules dressap (4)

the modules dressap (9)
the modules dressap (5)
the modules dressap (11)
the modules dressap (7)
the modules dressap (2)

Fot. Rafał Stanowski

6 Comments

 • A
  Posted 18 lutego 2014 13:28 0Likes

  Ubrania piękne, ale nie moge sie do końca na nich skupić przez minę i postawę modelki! Ona zupełnie nie oddaje uroku tej kolekcji.

  • harel
   Posted 18 lutego 2014 13:41 0Likes

   Nawet nie zauważyłam. Rzeczywiście, trochę chmurna mina :).

 • Amodna
  Posted 18 lutego 2014 14:52 0Likes

  Piękne płaszcze. I, o dziwo, bardzo spodobała mi se połyskująca, żółto-złota tunika, pewnie dlatego, że jest tak interesująca w swojej prostocie.
  PS. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy podczas oglądania zdjęć to twarz modelki. Po czym czytam komentarz A i stwierdzam, że rzeczywiście coś jest nie tak, a nie jest to wina mojej percepcji. 😉

 • misia
  Posted 19 lutego 2014 08:26 0Likes

  a ja mam pytanie, jak wygląda w takich ubraniach przeciętna kobieta, nie wychudzona, stojąca w dziwnych pozach modelka o wzroście 180cm, tylko Kasia, Basia, rozmiar 38-40, wzrost 160cm? Dla mnie to są zdjęcia nieprzydatne w ocenie ubioru, dlatego nie zainteresowały mnie

  • harel
   Posted 19 lutego 2014 11:10 0Likes

   W takich momentach przydałby się dział szafiarski na tym blogu :). Mam jedną sukienkę z letniej kolekcji marki. Modelka wyglądała w niej bosko, a ja… też wyglądam bosko. A nie mam ani 180, ani 90-60-90, ani wagi muszej.

  • DRESSAP
   Posted 19 lutego 2014 13:21 0Likes

   Zapewniamy, że ubrania są projektowane nie z myślą o modelkach, ale o normalnych sylwetkach, stąd duża rozmiarówka. Widzieliśmy w nich wiele klientek i z reguły były zadowolone z efektu. A, nawiasem mówiąc, część szafiarska na blogu Harel faktycznie by nie zaszkodziła. 😉

Leave a Reply