I did it my way

Dyskretna. To było pierwsze słowo, które przyszło mi na myśl, gdy po raz pierwszy zobaczyłam biżuterię My Way. Taka, na którą kiedyś nie zwróciłabym uwagi, bo przecież biżuteria powinna być widoczna, prawda? I zaraz sobie przypominam, że po raz pierwszy zmieniłam to zdanie w dniu własnego ślubu, gdy przyjaciółka przekonała mnie do włożenia cieniutkiego srebrnego łańcuszka zamiast kolorowego etnicznego wisiorka na rzemyku (z którym praktycznie się nie rozstawałam). Tak się zaczęło i trwa do dziś. Uwielbiam rzeczy delikatne, maleńkie, ledwie zauważalne. Nie przytłaczają, nie odwracają uwagi, a przede wszystkim świetnie się noszą. Nie ukrywam, że wybierając się na prezentację „nowej polskiej marki biżuterii” wyobrażałam sobie kolejną wersję personalizowanych gigantycznych zawieszek na sznurku, ewentualnie okrągłych koralików z przywieszką albo nieudolnych podróbek Anny Orskiej (pewnie zastanawiacie się, dlaczego… Przemilczę). Tymczasem zaskoczyłam się i zauroczyłam od pierwszego wejrzenia.
Srebro niemalże czyste (próby 925 – dla niezorientowanych oznacza to zawartość 92,5% srebra w srebrze) w wersji solo, rodowane lub pokryte złotem żółtym (18 bądź 23-karatowym) albo różowym. Na drobnych łańcuszkach umieszczone są nieduże symbole. Niektóre bardzo typowe, ale – jak szybko doszłyśmy do wniosku z dyrektor kreatywną My Way, Aleksandrą Nowak – co można wymyślić nowego w kwestii serduszka czy gwiazdki? Liczy się całokształt. A tu, choć pole do popisu pozornie nieduże, dzieje się sporo. Dopracowane detale, zaokrąglone krawędzie (nawet tych ostrych zazwyczaj elementów typu gwiazdki, krzyże czy strzałki) i część wspólna wszystkich projektów: ważka. Albo wygrawerowana, albo w formie przeciwwagi na końcu łańcuszka.
Owszem, jest to masowa produkcja, ale w najlepszym gatunku. No i dzięki temu ceny pozostają całkiem przystępne (a przypominam, że kruszce szlachetne, zero ściemy, drodzy Państwo). Jak to się zwykło ostatnio mówić, nosiłabym!
My Way (5)
My Way 2
My Way (4)
My Way (3)
My Way 1
My Way (2)
My Way

Zdjęcia: My Way Jewellery

Leave a Reply