Herzlich Willkommen

To miał być wpis na Lany Poniedziałek, ale zaspałam, cóż zrobić… Herzlich Willkommen – mistrzynie nadruków i mody nieoczywistej nie zawiodły i tym razem. Choć uderzyły w zdecydowanie bardziej sportowy ton. Zamiast delikatnych, miękkich grafik – ostra, najprostsza na świecie kratka, jak z zeszytu od matematyki. Żeby jednak nie było nudno, momentami zaburzona czymś pomiędzy morską falą a rozświetloną przez słońce chmurą. Zauważam też pewien mikro trend, obecny w tym roku choćby u Nenukko. Sygnowanie nazwą marki (lub tekstowym motywem przewodnim) szerokiej gumy zdobiącej spódnice, szorty, legginsy czy bieliznę. Sprytne podchwycenie powracającej mody na widoczne logo. Tym przyjemniejsze w wypadku młodej marki, że jeszcze nie opatrzone.
Obszernym fasonom chwilowo mówimy „do widzenia”. Wrócą, to bardziej niż pewne, ale na razie wszyscy mamy być fit i seksi, niczym po pełnym sezonie ćwiczeń z najmodniejszą aktualnie trenerką „jutuberką” (nie wiem, która obecnie święci triumfy odsłon, leniwa ja!). To, czym Herzlich Willkommen swego czasu zasłynęły, jest wciąż obecne – i to w ilości jak na niewielką kolekcję obłędnej. Kostiumy kąpielowe albo, używając retro języka, opalacze. Całkiem klasyczne lub nieco przewrotne (jeśli chcielibyśmy się opalić w nieregularne łaty, nie mogliśmy lepiej trafić). Do noszenia zarówno nad basenem, jak i w mieście – z gracją wskakujące w rolę zapomnianego przez lata body.
Materiały też ciągną w stronę sportu (ortalion, poliester), choć już sumieniom projektantek pozostawiam, czy są oddychające, czy wręcz przeciwnie. Na pewno komponują się w logiczną całość. Zresztą takie wrażenie zrobiły na mnie już podczas pokazu w Łodzi. Przeźroczyste, siatkowe i elastyczne – świetne do noszenia warstwami. Plus dodatki. Jak zwykle bezbłędne. Torby, worki i plecaki w autorski nadruk, rzecz jasna. Dobry pomysł dla tych, którzy chcą po polsku, ale nieco się boją. Plecak z ostatniego zdjęcia – jak dla mnie mistrzostwo świata.
herzlich willkommen (7)
herzlich willkommen (6)
herzlich willkommen (10)
herzlich willkommen (11)
herzlich willkommen (12)
herzlich willkommen (13)
herzlich willkommen (2)
herzlich willkommen
herzlich willkommen (3)
herzlich willkommen (4)
herzlich willkommen (5)
herzlich willkommen (8)
herzlich willkommen (9)

Fot. Zbigniew Olszyna
Włosy i makijaż: Ewa Matusik
Modele: Marzena Pokrzywińska, Stanley/D’vision
Specjalne podziękowania dla: Fashion PR, Sklep Koszykarza Kicks

1 Comment

  • ivonavice
    Posted 22 kwietnia 2014 12:09 0Likes

    Fajne koszulo sukienki szkoda tylko, że z poliestru :/

Leave a Reply