Sekrety Twin Peaks

Czy istnieje osoba, która choć raz nie słyszała o tym serialu? Nawet jeśli jakimś cudem nie miała okazji go obejrzeć, z pewnością kojarzy kadry, które na zawsze wpisały się w sentymentalny klimat lat dziewięćdziesiątych, choćby agenta Coopera w piaskowym płaszczu czy rząd wzdychających do niego dziewcząt w kraciastych plisowanych spódniczkach i kolekcji swetrów, które z powodzeniem wypełniłyby po brzegi niejedną szafę. W najgorszym razie pamięta się czerwoną aksamitną zasłonę i podłogę w czarno białe zygzaki – scenografię niejednego dziecięcego koszmaru, o ile miało się nieco szczęścia i wyrozumiałych rodziców, którzy nie przeganiali sprzed telewizora. Bo kochaliśmy te koszmary i czekaliśmy na ciąg dalszy, tydzień w tydzień. Liczba odniesień do akcji czy bohaterów serialu wciąż rośnie, podobnie jak coraz bardziej pokrętne interpretacje nierozwiązanej tajemnicy. I jakby tego było mało, pojawia się książka, która po dwudziestu sześciu latach od premiery serialu dostarcza nowych wrażeń. To dzieło współscenarzysty, Marka Frosta, łączące wydarzenia, które wszyscy dobrze znamy z tymi, które według wszelkich wieści ma przynieść rok 2017 i kontynuacja kultowego serialu. Treść książki jest objęta tajemnicą, żadnych egzemplarzy przedpremierowych czy fragmentarycznych przedruków. Premiera światowa zapowiedziana została na 19 października.
W związku ze zbliżającym się wydaniem „Sekretów Twin Peaks” w polskim przekładzie (pojawi się w księgarniach 23 listopada), Wydawnictwo Znak postanowiło połączyć to, co gdzieś w powietrzu zawsze połączone było, choć nigdy nie stanowiło głównego wątku, a mianowicie akcję serialu i modę. I tu wkracza dobra wiadomość dla wszelkich kreatywnych. Wraz z marką Mr. Gugu & Miss Go organizuje konkurs na projekt nadruku na koszulkę inspirowanego „Twin Peaks”. Zwycięski projekt zostanie wyprodukowany i trafi do sprzedaży jako specjalna limitowana kolekcja. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma zestaw unikatowych ubrań i gadżetów ze swoim projektem, pozostali laureaci będą mogli wybrać dowolne ubrania z asortymentu marki. Na wszystkich czekają też egzemplarze książki Marka Frosta.
Jestem posłańcem tych wieści oraz jurorem, natomiast wszelkie szczegóły i regulamin znajdziecie na stronie Wydawnictwa Znak. Odświeżamy pamięć i do dzieła!

frost_sekrety-twin-peaks

3 Comments

 • Ala
  Posted 10 października 2016 13:34 0Likes

  ;d

 • Joanna K.
  Posted 30 listopada 2016 11:22 0Likes

  Mr. Gugu & Miss Go tworzą naprawdę niesamowite kreacje. Ciekawa jestem jakie będą wyniki konkursu. Widziałam ostatnio ich topy i bluzy – naprawdę niesamowite pomysły. Lubię oglądać ich nowe produkty na

 • Joanna K.
  Posted 30 listopada 2016 11:24 0Likes

Leave a Reply