MDLV – Mood of Art

Kobieta. Niezliczona kombinacja elementów. Kontrasty. Sprzeczności. I wreszcie doskonały całokształt, któremu nie można się oprzeć. Tak w skrócie przedstawia się wizja inspirująca najnowszą kolekcję MDLV – marki stworzonej przez Agatę Strzałkowską, z myślą o kobietach z krwi i kości. Choć mocno naznaczona przez sztukę i jej mało praktyczne meandry (o czym za moment), pozostaje gotowa do noszenia tu i teraz. Oto kompromis, który w modzie lubię najbardziej. Gdy wizja artysty nie przekreśla efektu końcowego.
mdlv_mood-of-art_wizerunkowe_2
„Mood of art” jest wizerunkową kontynuacją kolekcji „Composition” zaprezentowanej wiosną bieżącego roku. Inspirowanej wytrącającymi ze stereotypowego spojrzenia na sztukę pracami chińskiego artysty Gao Weiganga, który potrafi wydrzeć dziurę w pogodnym niebie i zostawić widza sam na sam z własnym odbiciem pośród chmur (praca „Heaven”, do której nawiązują wszelkie wycięcia w sukienkach i swetrach). Wtedy jeszcze Modelove, dziś MDLV – tą kampanią projektantka pragnie podkreślić ostateczną decyzję o wprowadzeniu zmian i ukierunkowaniu swojej marki. Dialog ze sztuką będzie wprowadzony na stałe, a dzięki kolejnym dziełom wskazującym drogę, mamy okazję poznać nie tylko nowości w kolejnych kolekcjach, ale też niekoniecznie znane szerokiej publiczności dzieła. Poniższe zdjęcia są odpowiedzią na twórczość brytyjskiej artystki Annie Kevans (a konkretnie jej wystawę „Women and the History of Art”) , słynącej z malowania wymownych i delikatnych portretów. Twarze modelek, spokojne, jakby nieobecne, wyglądają jakby żywcem wyjęte z któregoś z jej dzieł.
Same ubrania też emanują delikatnością, kobiecym romantyzmem charakterystycznym dla francuskich domów mody, z jednej strony oderwanym od rzeczywistości, ale z drugiej dającym się w prosty sposób ujarzmić za pomocą cięższych elementów garderoby. Stąd lekkie batysty kontrastujące z ciężkimi wełnianymi splotami, a zabudowane pod szyję sylwetki ze wspomnianymi wcześniej „wydarciami”. Mam wrażenie, że fasony zostały celowo przeskalowane, aby dać wrażenie młodziutkiej kobiety, a może nawet dziewczyny, przymierzającej „dorosłe” ciuchy, które będą musiały jeszcze trochę na nią poczekać.

mdlv_mood-of-art_wizerunkowe_1

Zdjęcia: Katarzyna Ładczuk
Stylizacje: Robert Kiełb
Modelki: Alex Mru Kijania, Kaja Werbanowska
Włosy i make up: Anna Wierzbicka
Produkcja: Katarzyna Rykaczewska

Poniżej pełna kolekcja „Composition”.

Zdjęcia: materiały prasowe

2 Comments

Leave a Reply