KREIST FW1718

Zmierzamy powoli do końca sezonu zimowego. Co na pożegnanie? Powrót do przeszłości w wykonaniu KREIST. Krzysztofa Stróżynę, jej dyrektora kreatywnego, uwielbiam za najróżniejsze historie, ale chyba najbardziej (oprócz talentu) za odwołania do muzyki. Minione kolekcje łączyły stare dobre country z jego współczesnymi wariacjami, teraz przyszła pora na disco i funk. Wiadomo, odrobina kiczu musi być, projektant na szczęście jak zwykle zachowuje równowagę.

KREIST FW1718 (4)
Zestawia barwny wizerunek zespołów z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych z formami hybrydowymi, na które przyszedł czas dopiero niedawno. Fascynująca sesja wizerunkowa kojarzy mi się ze zdjęciami, jakie swego czasu można było znaleźć wewnątrz opakowań płyt winylowych. Modelka mogłaby być wokalistką charyzmatycznego zespołu, prezentującą kolekcję specjalnie zaprojektowanych kostiumów scenicznych. Płaszcze i kurtki z kożuszkiem, trapezowe dżinsowe spódnice, połyskujące dzwony (obowiązkowo!), a do tego paski w nieoczywistych miejscach (np. wokół ud) i sporo zdobień, które szybko stały się znakiem rozpoznawczym KREIST. Ręcznie naszywane zdobienia z cieniutkich piór, frędzle (momentami absurdalnie długie, lecz jakże efektowne), ćwieki i aplikacje w kształcie gwiazdy – elementu logo marki.
Kolory w przypadku KREIST to osobny rozdział. Projektant jeszcze za czasów swojej poprzedniej marki potrafił łączyć je w niezwykle oryginalny sposób. Wybiera też takie odcienie, że nawet cukierkowy róż czy musztardowy prezentują się szlachetnie. Z pewnością istotną rolę odgrywa dobór materiałów. Tym razem sporo weluru i detali futerkowych (sztucznych), ale też stary dobry sprany denim. Połączenia przyciągają wzrok, a szeroka paleta zaskakująco konkretnie określa całą kolekcję.
P.S. Na uwagę zasługuje obecność stylisty, Michała Koszka. Wraz z zespołem projektanta przygotował intrygujące zestawy, tak świetnie zgrywające przeszłość z teraźniejszością, wpasowujące się również idealnie w surowe, socrealistyczne wnętrza. To postać, którą warto obserwować.
KREIST FW1718 (2)
KREIST FW1718 (3)
KREIST FW1718 (5)
KREIST FW1718 (6)
KREIST FW1718 (7)
KREIST FW1718 (8)
KREIST FW1718 (9)
KREIST FW1718 (10)
KREIST FW1718 (11)
KREIST FW1718 (12)
KREIST FW1718 (13)
KREIST FW1718 (14)
KREIST FW1718 (15)
KREIST FW1718 (16)
KREIST FW1718

Zdjęcia: Stanisław Boniecki/Van Dorsen Artists
Modelka: Vitalina Burton/Neva Models
Kreacja sesji: Krzysztof Stróżyna
Konsultantka kolekcji: Magda Machajska
Stylizacja: KREIST team & Michał Koszek/Van Dorsen Artists
Makijaż:  Natalia Niedziela
Włosy: Emil Zed/Van Dorsen Artists
Asystent fotografa: Kuba Krul
Produkcja: KREIST team
Asystentka produkcji: Aleksandra Kramm

1 Comment

  • Jakub Bylica
    Posted 13 lutego 2018 10:41 0Likes

    Wow!! Świetne stylizacje!!

Leave a Reply