Cheeky Monkey. Super Hit.

Pora na totalną nowość. Bo Cheeky Monkey jeszcze u Harel nie było. To poznańska marka założona przez Katarzynę Węglewską i Magdalenę Illukiewicz, będąca – jak same ją przedstawiają – ukłonem w stronę mody zrównoważonej. Do produkcji niewielkich kolekcji wykorzystują tylko certyfikowane materiały (GOTS, IVN, OCS, OekoTex, SCS), szyją je lokalnie, dbają o ekologiczne pranie i barwienie, nie zapominają o odpowiedzialnych dodatkach (np. etykiety powstają z recyklingowanego papieru, a guziki są z drewna lub masy perłowej). Staramy się aby nasi Partnerzy nie dodawali plastikowych opakowań w procesie produkcji – ciężko w to uwierzyć ale nadal plastik używany jest wszędzie, nawet najmniejszy guziczek często bez sensu pakowany jest w osobny woreczek… – piszą na swojej stronie. Dlatego dbają również o opakowania (tekturowe, w 90% z materiałów wtórnych), a nawet o naszą zmienność – jeśli znudzi nam się ciuch, możemy go im odesłać w zamian za kod rabatowy na inny zakup.

Najnowsza kolekcja, Super Hit, jest polską odpowiedzią na tzw. dolce vita. Żartobliwie zyskała nawet podtytuł „Dolce vita po polsku, czyli wakacyjny relaks wśród gwiazdobloków”. Sfotografowana na Helu, nawiązująca siłą rzeczy do stylu surferskiego, choć tylko z daleka – np. kompletem uszytym z organicznej bawełny frotte, który nie tylko ochroni przed wiatrem, ale też przyda się w razie potrzeby jako ręcznik. Jest też idealny do opalania bandażowy top (bawełna z domieszką elastanu, więc będzie bezpiecznie spoczywał gdzie trzeba) i coraz popularniejsze w letniej garderobie muślinowe koszule – z krótszym i dłuższym rękawem.

Warto przyjrzeć się też poprzednim kolekcjom. Znajdziemy w nich dżinsowe szorty o ciekawym kroju z przedłużanym tyłem, hit lata, czyli koszulki z wzmocnionymi poduszkami ramionami, a także świetne krótkie t-shirty o obszerniejszym kroju. Całość powstaje w uniwersalnych kolorach: czerni, bieli, kremach, beżach i odrobinie dżinsowego błękitu.

Fot. Agata Schreyner-Pregłowska
Modelka: Justyna Michalska
Wizaż: Basia Niezbecka
Biżuteria Ania Kruk
Okulary: Optyk Bloch
Kapelusz: Paris+Hendzel.

Leave a Reply