Kas Kryst x Momu.

Uwaga! Mamy w Warszawie nowe, wspaniałe miejsce. To butik, w którym łączą siły polska projektantka, Kas Kryst oraz (również polska) marka Momu. Przy ulicy Oleandrów 3 odnajdziecie spełnione marzenie obydwu dziewczyn, przytulne, gustowne i pełne interesujących projektów, powstających w warszawskiej pracowni.

Wszystkie elementy powstają w krótkich seriach, za moment pojawi się kolekcja jesienna: płaszcze, swetry i dodatki. Marki świetnie się uzupełniają: Momu to w dużym skrócie koszulki na temat, za pomocą pięknych haftów czy krótkich komunikatów komentujące obecną rzeczywistość. Kas Kryst mogłabym nazwać legendą polskiej mody niezależnej, ale nie chcę jej tym postarzać. Chociaż może niesłusznie? Świetnie pamiętam jej prace jeszcze z czasów studiów i to, jak się rozwinęła, nie tracąc charakteru, powinno być przykładem dla innych.

Oprócz ubrań w sklepie można kupić albumy o modzie, sztuce i dizajnie oraz ceramikę vintage. Dziewczyny zachęcają do częstych odwiedzin, bo mają w planach ciągłe zmiany. W ogóle warszawska ulica Oleandrów robi się interesującym zagłębiem mody. Wprawdzie zniknął z niej niestety fenomenalny butik vintage Safripsti, ale to między innymi dzięki niemu ludzie zaczęli zaglądać nieco dalej niż na kraniec Placu Zbawiciela.

1 Comment

  • Katarzyna
    Posted 28 września 2020 09:04 0Likes

    Kas Kryst- mistrzyni czarnych sukienek „do tańca i do różańca” ;). A dodatkowo bluzy, nerki. Świetna wiadomość.

Leave a Reply