Røros Tweed x Maria Jeglińska-Adamczewska

Wszyscy są mile widziani – taka idea od samego początku przyświeca sieci hoteli PURO. Nie tylko w kwestii gości (potwierdzam, że mój pies był mile widziany nawet w barze w godzinach wieczornych), lecz także zapraszanych do współpracy artystów. We wspólnym portfolio znaleźć można Anię Kuczyńską, Natalię Kopiszkę, Magdę Pilaczyńską czy Many Mornings, a od teraz również Marię Jeglińską-Adamczewską, która wraz z norweską marką Røros Tweed zaprojektowała trzy przepiękne koce.

Skąd pomysł na taką współpracę? Z inicjatywą wyszedł Rune Askevold, Dyrektor Zarządzający PURO Hotels, odpowiedzialny jednocześnie za kreatywną linę marki PURO. Zamarzyło mu się połączenie norweskiego hygge z polskim wzornictwem. Produkty Røros zajmują szczególne miejsce w norweskich domach, powstają lokalnie, w mieście Røros, tkane są z czystej norweskiej wełny. Maria Jeglińska-Adamczewska to jedna z naszych najznamienitszych projektantek. W 2010 roku w Londynie założyła własne studio, Office for Design & Research. Jego działalność obejmuje wzornictwo przemysłowe, projekty badawcze i wystawiennicze. Jej klienci to między innymi: Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Ligne Roset, Kvadrat, Plato, Trame i Vitra.

Z połączenia tradycji i nowego spojrzenia Marii powstała seria kolorowych, niebanalnych koców, które do każdego wnętrza wniosą radość i to, co najbardziej kochamy w skandynawskich wnętrzach, czyli niesztampowe, a jednocześnie niezwykle uniwersalne rozwiązania. Będzie to przecież zaledwie jeden drobny akcent, lecz o takiej mocy, by wpłynąć na całe otoczenie. Koce można kupić w hotelowym sklepie, ale także w internetowym PURO Gift Shop, pośród innych ciekawych powstających dla hotelu projektów. Lubimy!

Fot. Robert Świerczyński

Leave a Reply