sept.: Cashmere Collection

Ledwo co się rozpływałam w zachwycie nad koncepcją marki opartą na jednym produkcie, a tu taka niespodzianka: do butów idealnych dołączają równie idealne akcesoria. I to od razu z kaszmiru. Po co się rozdrabniać? O sept. pisałam na samiutkim początku ich historii. Sytuacja to wyjątkowa, zwykle potrzebuję czasu, by poobserwować markę i dojść do takich czy innych wniosków. Zdarza się jednak, że pomysł porwie od pierwszego wejrzenia czy nawet usłyszenia. Oto najlepszy przykład. Cieszy mnie ogromnie, że się nie pomyliłam.

Sept. to buty. Mokasyny. Pomyślane tak, by służyć długo, pasować do wszystkiego i opierać się trendom. Klasyka, powiecie, a ja przytaknę. Klasyka, która nie zamyka się jednak na świat i to, co dzieje się wokół. Szybko więc obok czarnych czy beżowych egzemplarzy zaczęły pojawiać się wersje mniej standardowe. A to lśniące, wprawdzie czarne, lecz nakrapiane. Albo w lamparcie cętki. We współpracy z konceptem Lui powstały modele w mocnych odcieniach turkusu, kobaltu czy fuksji, te ostatnie dodatkowo zakończone wycięciem przypominającym płatki kwiatów. Każdy sezon witał nowy kolor i to wciąż się dzieje.

Przyszła pora na coś nowego, co podobnie jak buty, zalicza się do klasyki i pozostanie z nami na dłużej. To kaszmirowe akcesoria w uniwersalnych kolorach: czapki i szaliki, zwane też „travel wraps” (to przez solidny rozmiar, zsunięte z szyi są gotowe posłużyć jako koc lub ponczo). Miejsce sesji było oczywiste: to musiał być Paryż, czyli swoista stolica „septów” (dla przypomnienia: tam narodziła się idea marki). Widzę tu pewną paralelę z pierwszą kolekcją, czyli obowiązkową czerń w towarzystwie głębokiej czerwieni. Jest i szarość w swojej najbardziej typowej wersji, a także ciepły beż i zgaszony jasny róż. Choć sesja paryska jest w pełni kobieca, te modele są uniseksowe, co może rozwiązać sporo dylematów prezentowych (idą Walentynki, tak tylko mówię).

P.S. Jest mi bardzo miło przekazać dobre wieści o zniżce, jaką przygotowała marka sept. dla Czytelniczek i Czytelników Harel. Pozwolę sobie zacytować:

W październiku 2019 roku, miesiąc po starcie naszego sklepu internetowego www.sept.pl, spotkałyśmy się z Harel. Ona pierwsza opublikowała o nas artykuł i przedstawiła sept. swoim czytelnikom. Od tamtego momentu zawsze możemy liczyć na jej wsparcie. 
Chcemy odwdzięczyć się i przekazać kod na zakupy. 

Wpisując hasło: HAREL17 otrzymacie 17% zniżki na cały koszyk.
Kod jest ważny do 31 stycznia 2022.

Zdjęcia: sept.

2 Comments

 • Ela
  Posted 25 stycznia 2022 18:07 0Likes

  Najwygodniejsze buty jakie miałam.

 • Ania
  Posted 6 lutego 2022 21:15 0Likes

  piękne komplety kaszmirowe pradlo są super:)
  a te na zdjęciach rewelacja

Leave a Reply