Sellpy w Polsce!

Gdy dostałam tę informację prasową, moją jedyną reakcją było: nareszcie! Bo obserwowałam sobie Sellpy bodaj od początku jego istnienia i nie raz marzyła mi się polska wersja. Ciut sentymentalnie się zrobiło, bo lata temu człowiek marzył, by do Polski wreszcie zaczęły wysyłać sklepy internetowe różnych marek, a tu proszę: cieszy się z otwarcia na nasz rynek second handu. Od początku zatem. Sellpy to platforma oferująca produkty z drugiej ręki. Przez długi czas funkcjonowała tylko na rynku skandynawskim, by w zeszłym roku rozszerzyć działalność na resztę Europy. Za jej pośrednictwem można zarówno kupować, jak i sprzedawać. 2 lutego oficjalnie rusza jej polska odsłona, na razie tylko z funkcją zakupów, ale spokojnie, wdrażana jest i druga opcja.

„Widzieliśmy duży popyt na nasze ekologiczne rozwiązanie zakupowe w Polsce. W zeszłym roku otworzyliśmy magazyn w Poznaniu, dzięki czemu możemy zagwarantować jeszcze lepszą obsługę naszym polskim klientom. Kolejnym naturalnym krokiem było uruchomienie lokalnej usługi kupna na polskim rynku” – mówi Michael Arnör, współzałożyciel i CEO Sellpy.

Na Sellpy znajdziemy spory wybór ubrań skandynawskich marek, jak Acne Studios, Ganni, Filippa K, By Malene Birger czy Mads Nørgaard, a także firm z innych stron świata. Na razie strona działa w wersji testowej, lecz już możecie sobie obejrzeć produkty, które lada moment trafią do sprzedaży. Ceny? Momentami baaardzo zacne.

Głównym udziałowcem platformy jest H&M Group. Przy okazji premiery polskiej strony internetowej, Sellpy nawiązało współpracę z H&M Polska.  Klubowiczom Hello H&M Member zostanie zaoferowany jednorazowy rabat w wysokości 15% na pierwsze zakupy. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Zdjęcie: Sellpy

Leave a Reply