W duecie z Harel

Miała być niespodzianka? Oto i ona. Dziś z radością przedstawiam Wam nowy mini cykl podcastów „W duecie z Harel”, których partnerem jest marka Reserved. Duet, czyli dość dowolna forma, byle w dwugłosie, nie tylko muzycznie pozostaje moją ulubioną. Bo w sytuacji jeden na jeden można poświęcić sobie maksimum uwagi i naprawdę skupić na tym, co ma do przekazania ta druga strona. Już nie wspominam o tym, że bez słuchania się nawzajem żaden duet nie ma prawa się udać.

Kto zasiadł w studio naprzeciwko mnie? Zaprosiłam osoby, które w pewnym momencie na swojej ścieżce spotkałam, a których podejście do mody czy do życia w ogóle jest niezwykle inspirujące. Spotkania z nimi, czy wirtualne, czy realne, to zawsze kolejne odkrycia, kreatywne pobudzenie, a także lepsze zrozumienie otaczającego nas świata. Nie tylko tego hermetycznego, branżowego, bo przecież moda nigdy nie istniała w oderwaniu od rzeczywistości.

W pierwszym odcinku, który swoją premierę ma właśnie dziś, porozmawiam z Sylwią Antoszkiewicz. Zajmuje się ona profesjonalnym coachingiem stylu. Pomaga kobietom w różnych sytuacjach życiowych w ułożeniu szafy na nowo. Sytuacje bywają różne, bo zmiany potrafią przyjść znienacka. Jak im podołać? Jak się nie poddawać? I jak odnaleźć radość najbliżej siebie, po prostu otwierając własną szafę? Sama swego czasu miałam okazję się o tym przekonać, nie zdawałam sobie sprawy, ilu stereotypom ulegam i jak bardzo mnie to w ubraniowych decyzjach ogranicza. Coraz częściej zderzam się z opinią, jakoby „w moim wieku” pewnych rzeczy już nosić czy robić „nie wypadało”. Co sądzi o tym moja rozmówczyni? Przekonajcie się na własne uszy.

Drugi odcinek czy drugi duet poprowadzimy wraz z Basią Kruk, którą z pewnością doskonale znacie pod instagramowym pseudonimem @ciaobasia. Przybywa z misją pokolorowania świata i udaje się to jej doskonale. Zawodowo jest trend reasercherką, a od tego roku ambasadorką Reserved. Jeśli coś jest modne, zapewne ona pisała o tym dwa lata wcześniej. Tak było m.in. z trendem „dopamine dressing”, polegającym na łączeniu nasyconych, energetycznych barw czy Y2K – wspomnieniem z przełomu tysiącleci, łączącym w sobie futuryzm i dziecięcą naiwność. Jak powstają trendy? Kiedy się kończą? I kto przyjdzie po pokoleniu Z? O tym już za tydzień.

A za dwa tygodnie duet z Eweliną Dziewielą, właścicielką sklepu z japońskimi rowerami. Kierunek nieprzypadkowy, Japonia jest jej miłością, zaraz obok Skandynawii. Tu się spotykamy z naszymi uczuciami, bo ja również jeden i drugi kierunek uwielbiam. A co ma moda do rowerów? I czy da się wyskoczyć z lycry, by zamienić ją na długą kwiecistą sukienkę i japonki, nie tracąc prędkości? Dowiecie się, dlaczego oczy całego świata mody są zwrócone w stronę Kopenhagi, jak wygląda prawdziwy skandynawski styl uliczny, a także jakie gadżety warto zawsze mieć przy sobie, gdy jeździmy rowerem.

Mojego podcastu możecie posłuchać na wszystkich platformach podcastowych (tu linkuję do Spotify), a jeśli duet macie ochotę zamienić na tercet, kwartet czy kwintet, zapraszam na YouTube, gdzie możecie zostawić komentarz. W opisie odcinka znajdziecie też linki do wszystkich miejsc, w których podcast jest emitowany. Zapraszam serdecznie!

Leave a Reply