Bimba y Lola by Kentaro Okawara

Wysyłaliście pocztówki? Japoński artysta Kentaro Okawara robił to regularnie co tydzień. Adresatką była jego babcia, a on nie dość, że zawsze miał coś do napisania, to jeszcze sam te pocztówki rysował. Wiele lat później, już jako dorosły, przeniósł swoje rysunki na specjalną kolekcję hiszpańskiej marki Bimba y Lola. Lato zdobione jego grafikami właśnie trafiło do sklepu.

Lato, czyli odzież i akcesoria plażowe, tzw. „beachwear”. Kostiumy kąpielowe, torby, kapelusze czy ręczniki dosłownie się do nas uśmiechają, bo nadruki to m.in. uśmiechnięte banany, winogrona inne czy wesołe postaci. Kolekcji towarzyszy hasło „More Love”, które odnajdziemy na naszyjnikach, t-shirtach i apaszkach (i nie tylko o miłość tu chodzi, o czym za chwilę). Ciekawym akcentem są chusty w kształcie wspomnianych pocztówek: w formacie dość niespotykanym, prostokątnym, oczywiście odpowiednio wyskalowanym, by dało się je nosić.

Sam Kentaro Okawara na dobre pozostał w dziecięcym klimacie. Prace urodzonego w 1989 roku artysty są pełne radości, inspirujących połączeń kolorystycznych, tworzone w charakterystycznym, lekko naiwnym stylu. Ubrania to dla niego żadna nowość, w 2019 założył markę… More Love, oferującą m.in. t-shirty, koszule i skarpetki z nadrukami jego autorstwa. Ciekawostka. Kto został modelką? Rzeczona babcia we własnej osobie.

Poniżej wracamy do hiszpańskiej marki. Cóż, Okawara i Bimba byli dla siebie stworzeni.

Leave a Reply