Basket Room: Utopia Collection

Dziś będzie coś dla fanek koszyków. Kiedyś pokazywałam je na Instagramie, dziś pora na blog. Poznajcie Basket Room, miejsce założone przez Camillę Sutton i Holly McMullen, w którym znajdziecie tradycyjnie wyplatane akcesoria m.in. z Kenii, Zambii czy Ghany. Pomysł narodził się w 2014 roku, skupia dwadzieścia różnych grup rzemieślniczych rozsianych po całej Afryce, wspiera lokalne tradycje plecionkarskie, zakłada współpracę etyczną i długofalową. Sklep oferuje zarówno torebki i kosze, jak i elementy wyposażenia wnętrz, jak różnego rodzaju pojemniki, misy, osłonki na doniczki, podkładki, dywany czy wachlarze. Wszystko powstaje z naturalnych materiałów jak w niedużych ilościach i zawsze cieszy oko niezwykłymi kolorami.

Wczoraj miała swoją premierę specjalna kolekcja „Utopia”, stworzona we współpracy z Hannah Harrison, brytyjską projektantką akcesoriów, która ma ma koncie pracę m.in. dla Lulu Guiness czy Paula Smitha. To siedem modeli w trzech opcjach kolorystycznych i w trzech kształtach i wielkościach. Tęczy nie mogło zabraknąć, ma symbolizować nadzieję i wspólnotę – nie ma lepszego na to miesiąca niż czerwiec. Jest też wersja bardziej stonowana, łącząca w sobie czerń, szarość i naturalny słomiany beż oraz jasny sizal zdobiony haftowanymi oczami. Całość została wykonana w Kenii.

Każdy element tej ekskluzywnej kolekcji wyraża tęsknotę za wolnością, radością i wspólnotą. Jest dziełem wielu par wprawnych rąk. Od wiejskich kenijskich tkaczy koszy, przez jednego hafciarza, po grupę wyjątkowych rymarzy i kaletników z Nairobi. Każdy ręcznie tkany kawałek jest symbolem jedności i triumfu tradycyjnego rzemiosła – piszą założycielki Basket Room. Zostawiam dziś Państwa z tą radością, zachęcając do poważniejszej eksploracji sklepu. Winę za ewentualne długi biorę na siebie.

Zdjęcia: Basket Room

Leave a Reply