Underworld Sea Garden

Nie ma bardziej różnorodnego świata, niż podwodny. Jest on bowiem pełen sprzeczności – mocnych kolorów rafy koralowej i morskich zwierząt, ale i szarości głębin. Kolekcja odnosi się dosłownie do skorupiaków, jak homar czy ośmiornica, w zabawnym, nowoczesnym i szklanym wydaniu. Kontrastuję je z elegancją i ponadczasowością pereł – mówi Ania Posłuszny, przedstawiając najnowszą kolekcję swojej marki, pérl designs, którą oficjalnie debiutuje na polskim rynku. Wcześniej projektowała głównie na rynek francuski, choć już wtedy miałam przyjemność jej prace poznać i nawet je tu na blogu przedstawić (w tym tekście sprzed prawie dwóch lat).

Wciąż jest radośnie i uroczo, tym razem do głosu doszły najróżniejsze podwodne stworzenia. To elementy szklane, tworzone na specjalne zamówienie m.in. w Bułgarii czy Ukrainie, łączone z kamieniami oraz głównym motywem marki: perłami w najróżniejszej wersji (w podwodnej kolekcji m.in. pokrytymi metaliczną farbą). Pośród propozycji znajdziemy też sznury… łupin orzechów hawajskich kukui pomalowanych w energetyczne odcienie różu i pomarańczy. Wyglądają na dość ciężkie, natomiast ważą niewiele więcej od sznura pereł. Z kolei kwiat pojawiający się w naszyniku czy kolczykach został opracowany z masy ceramicznej w małym tureckim zakładzie nagrodzonym przez UNESCO.

Dla usprawnienia porannego pędu, nawet w towarzystwie takiej pobrzmiewającej wakacjami biżuterii, powstały rozwiązania pozbawione zapięć. Naszyjniki i bransoletki znajdują się na specjalnym drucie biżuteryjnym „memory”, który dopasowuje się do obwodu i kształtu szyi, nadgarstka czy kostki bez szarpania się z karabińczykiem. A dobrze wiemy, że im mniej czasu, tym trudniej się uporać z zapięciem nawet najdoskonalszej klasy. Dla bardziej cierpliwych wciąż pozostają klasyczne opcje, za to z mrugnięciem okiem w postaci ciekawskiego homara na przykład. W najbliższych miesiącach taka biżuteria będzie jak znalazł. A w późniejszych, ciemnych i zimowych, doświetli nieco nasz żywot. Lubimy!

Zdjęcia: materiały prasowe

Leave a Reply