autentyczna kopia LV

Nie czytam polskich gazet o modzie, jedynie sierpniowe numery z powodu potrzeby przeglądania czegoś lekkiego podczas wakacyjnej podróży. Powód dla którego odwróciłam się od rodzimej prasy tego gatunku to brak albo zbyt mała ilość sesji mody w polskim wykonaniu. Przedruki zdjęć zagranicznych widuję miesiąc lub dwa wcześniej w zagranicznych wersjach tychże (w dodatku zazwyczaj w pełniejszych wersjach). Ale to jeszcze coś innego. Brak w stylizacjach ubrań dostępnych w Polsce. Wiem, istnieją miesięczniki shoppingowe, gdzie mogę obejrzeć 245 kurtek na wiosnę z polskich sklepów, ale nie o to mi chodzi. W sierpniowym numerze Elle pojawia się jedna sesja spełniająca moje wymagania, zawsze dobrze na początek…

A teraz na temat. Otóż w wyżej wspomnionym numerze trafiłam na ciekawy artykuł poruszający kwestię od lat spędzającą sen z powiek największym projektantom: problem podróbek. Autorka, Anita Szarlik opisuje swoje i innych doświadczenia w tym temacie. Zachęcona szpiegowskim klimatem sama postanowiłam sprawdzić, jak to jest. Najpierw wspomnienia. Owszem, pamiętam włoskie miasta i stosy torebek LV rozłożonych na chodnikach oraz uśmiechniętych sprzedawców. A aktualnie internet. Wpisuję dowolną nazwę torby chętnie noszonej w tym sezonie. Wyskakuje kiepsko zrobiona strona z niezbyt udanymi zdjęciami, ale jest wszystko: Chloe, Dior, Fendi no i przebój od lat: Louis Vuitton. Opis: „autentyczna kopia”. Nie podaję adresu, ponieważ nie mam zamiaru robić im reklamy. Tak naprawdę mogłam się postarać jeszcze mniej i wstąpić na Allegro lub eBay… Warto artykuł przeczytać, warto sobie uświadomić, co i kto za podróbkami stoi. Cieszę się, że wreszcie temat został poruszony w Polsce.

Poniżej jedna z oryginalnych podróbek LV.

2 Comments

  • anio_i_takie_tam
    Posted 17 lipca 2007 16:40 0Likes

    Urrocze

  • real_girl
    Posted 29 lipca 2007 09:36 0Likes

    Szczerze? To ja już nie mogę ścierpieć LV. I śmieszy mnie niezmiernie, kiedy idzie jakaś niewiasta przez miasto z dumnie podniesioną głową, a w łapsku dzierży ową oryginalną kopię (LV).

Leave a Reply