Powrót do przeszłości

Był taki pokaz Driesa van Notena, podczas którego modelki przechadzały się po długim zastawionym stole, przy którym zostali posadzeni widzowie. W tej właśnie kolekcji pojawiły się elementy inspirowane folklorem, w tym spódnice uszyte z pasków kolorowych materiałów. Był rok 2004 i moda na folk dopiero się rozkręcała. Gdy ostatnio zobaczyłam te spódnice, zamarzyło mi się stworzenie nowoczesnego zestawu, zbudowanego wokół jednego ludowego elementu. Oto on. W przeciwieństwie do pomysłów van Notena, zdecydowanie zimowy. Chyba zrobił się na blogu tydzień na ludowo :-).

Źródło zdjęć: ludowomi.pl, topshop.com, net-a-porter.com, promod.com, ninewest.com.

5 Comments

 • daggy4
  Posted 30 października 2008 08:12 0Likes

  ta torebka zara niezle zerznieta z zeszlorocznych d&g

 • e.milia
  Posted 30 października 2008 10:24 0Likes

  Ja bardzo lubię ludowe inspiracje 🙂 I nawet jakiś czas temu widziałam panie z jakiegoś ludowego zespołu w strojach, m.in. pasiastych spódnicach. Paski były pionowe, a nie poziome, ale również zamarzył mi się podobny zestaw. Współczesny, tylko z wykorzystaniem podobnej spódnicy, jako jedynego ludowego elementu.
  Myślałam o pionowych paskach, ale właściwie, te poziome, z „Ludowo Mi” też są fajne 🙂

 • zimon3
  Posted 30 października 2008 14:05 0Likes

  Nic dodać, niż ująć. Ten zestaw podbił moje serce! Tylko ciekaw jestem, skąd bierzesz zdjęcia z dodatkami Zary. Nigdzie nie moge znaleźć pojedynczych ubrań na białym tle tej marki.

 • miasto.mania
  Posted 1 listopada 2008 15:09 0Likes

  mnie ten zestaw bardziej niż z nowoczesnością to z sielanką, żonami ze stepford, które interesują się modą miejską ich czasów 😉

Leave a Reply