Vintage Shop

Vintage Shop można spokojnie określić jako starego wyjadacza na rynku internetowych second-handów :-). Sklep powstał w październiku 2006 roku. Zrodził się dzięki dwóm pasjom Marty, jego właścicielki: modzie i fotografii oraz graficznym umiejętnościom jej chłopaka, Aloszy. Wygląd butiku to ich wspólne dzieło. „Każdy piksel stworzyliśmy sami” – mówi Marta. Marzenia się ziściły, sklep jest dokładnie taki, jaki chcieli stworzyć.
Jak to w sklepie vintage, także tutaj trafiają się niezwykłe okazy. Na przykład torebka Chanel albo rajstopy od Diora w oryginalnym opakowaniu. Więc warto trzymać rękę na pulsie.
Na pytanie, czego można się spodziewać w sklepie na wiosnę, Marta odpowiada:
„Wiosna będzie w butiku wyjątkowo kolorowa i radosna. W przygotowaniu sukienki, bluzki i spódnice w stylu etnicznym, hippie i ludowym. Dużo kolorowej bizuterii i masa dodatków. W sprzedaży są już dostepne (choć błyskawicznie się rozchodzą) wiosenne płaszcze we wszystkich kolorach tęczy, sukienki tyrolskie i bluzki z motywem ludowym”.
Oj, tak, ja już niektóre sukienki oglądałam i muszę przyznać, że prezentują się zachęcająco. A poniżej mój subiektywny wybór „vintageshopowych” skarbów. Od razu zaznaczam, że niektórych rzeczy może już nie być. Taka zła (choć jednocześnie też dobra) strona second handów.

Warto dodać, że w butiku Vintage Shop można kupić także dzieła polskich projektantów: krakowskiej marki Punkt, której idea tworzenia opiera się na up cyclingu (cóż to takiego? Zapraszam do sklepu, tam rozwiązanie zagadki). Poniżej ludowa sukienka Punktu, która jest po prostu genialna. Może być szyta na zamówienie.

I Nomad’s Clothing – to niezwykła kolekcja ubrań etnicznych, po inspiracje projektanci jeżdżą do Indii. Stamtąd przywożą materiały, z których tworzą niepowtarzalne stroje i akcesoria.

Już wiem, że będę czyhać na te bransoletki :-).

I jeszcze jedno. Warto zajrzeć do działu z okularami przeciwsłonecznymi . Takiego wyboru okularów vintage nie ma chyba nigdzie indziej.

Źródło zdjęć: www.vintageshop.pl

3 Comments

 • boovca
  Posted 9 lutego 2009 08:52 0Likes

  uwielbiam ten sklep rozwija sie jest coraz wiecej projektow mlodych polskich projektantow kocham go za vintage i autorskie kolekcje
  ponadto fajne maja rzeczy do domu

 • czula-halina
  Posted 9 lutego 2009 10:29 0Likes

  Podobają mi się plaszczyki.

 • e.milia
  Posted 24 lutego 2009 12:02 0Likes

  O, mam podobne bransoletki z india shopu, ale faktycznie, lepiej wyglądają, jak jest ich więcej, więc lecę dokupić 🙂

Leave a Reply