Tydzień mody po polsku

Między 7 a 11 maja w Łodzi odbył się polski tydzień mody zwany Fashion Week Poland. Pech chciał, że nie mogłam tam pojechać. Ale pomyślałam sobie: trudno, w końcu w Mediolanie też mnie na tygodniu mody nie ma, a jakoś sobie radzę :). I dość szybko mogę znaleźć w internecie większość prezentowanych kolekcji. Cóż… Mój optymizm nieco zelżał, bo ani po pierwszym, ani po drugim dniu nie znalazłam w sieci nic konkretnego. Myślałam, że może później będzie lepiej. Ale nic z tego.
Chciałabym wreszcie gdzieś przeczytać konkretne rzeczy o konkretnych polskich kolekcjach udokumentowane wyraźnymi profesjonalnymi zdjęciami z wybiegów. Chciałabym lepiej zorientować się w masowo traktowanym w artykułach zjawisku, kryjącym się za słowami „polscy projektanci”. I wreszcie chciałabym poznać szczere, profesjonalne opinie na temat tego, co na łódzkich wybiegach się pojawiło. Jak na razie jedyne słowa krytyki, dobiegające z różnych i niezależnych od siebie źródeł, dotyczą gości zagranicznych. To dość wygodne – nikomu z rodaków się nie zaszkodzi, a „tamtym” i tak wszystko jedno ;).
Dzięki blogerom wiem, że były niezłe imprezy i super ubrani ludzie. Dość modne jest teraz spojrzenie a’la Tommy Ton (autor bloga Jak & Jil). Zdjęcia miłe dla oka, ale nieoddające rzeczy, którymi byłam najbardziej zainteresowana. Dzięki niektórym projektantom wiem, jak sprawy wyglądały od kuchni. Ale wiadomo, który projektant ma głowę do zdjęć i dokumentowania pokazu?
A co z profesjonalnymi serwisami o modzie? Wiadomo, Łódź to nie Paryż czy Nowy Jork, ale przez brak informacji wydawała mi się znacznie bardziej odległa niż wspomniane miasta. Chyba że o czymś nie wiem i takie informacje mogłam spokojnie znaleźć. W takim wypadku oświećcie mnie, drodzy Czytelnicy.
A jeśli rzeczonego serwisu nie ma, może warto by stworzyć coś na miarę style.com w polskiej wersji? Kto się odważy wyjść przed szereg?

9 Comments

 • zimon3
  Posted 19 maja 2010 17:29 0Likes

  Również zawsze ubolewam nad tym, że potrzebujemy polskiej wersji style.com, ale czego Polak nie potrafi? 😉

 • styledigger
  Posted 19 maja 2010 17:59 0Likes

  To prawda, nie ma u nas porządnej strony o modzie. Z tego co wiem na którejś z Łódzkich stron można było oglądać pokazy na żywo, ale nie wiem czy je archiwizowali.

 • poshash
  Posted 19 maja 2010 18:03 0Likes

  Niestety, mogę się podpisać pod tym, co napisałaś. Polska wersja style.com potrzebna od zaraz!;)

 • oliwiora
  Posted 19 maja 2010 18:37 0Likes

  tydzień mody odbył się między 7-11 maja 🙂

 • harel
  Posted 19 maja 2010 20:03 0Likes

  @oliwiora: dzięki, poprawiłam! 🙂

 • agatiszka
  Posted 20 maja 2010 08:46 0Likes

  Ten brak zdjęć mnie bardzo dziwi, bo przecież na każdym pokazie było mnóstwo fotografów, dosłownie jeden na drugim, przed wybiegiem i robili zdjęcia każdej sylwetce. Nie wierzę, że wszyscy cykali do prywatnych archiwów. Może coś się jeszcze pojawi. Choć wtedy to będą już takie odgrzewane kluchy…

 • blondynechka
  Posted 20 maja 2010 09:23 0Likes

  też czekałam na zdjęcia, miały być obszerne relacje ale cóż….Polska

 • morven
  Posted 20 maja 2010 13:58 0Likes

  Jak to kto się odważy wyjść przed szereg? Harel, czekamy na Ciebie. Jak nie założysz style.com.pl, to nikt tego nie zrobi. A reszta blogerów pomoże. Daliśmy radę z Dilemmasem, to i z portalem damy.

 • anio_i_takie_tam
  Posted 20 maja 2010 19:57 0Likes

  Miałam napisać to co Agatiszka, dziwne to.

Leave a Reply