Ludowo Mi!

Już jutro rusza odnowiony sklep Ludowo Mi. Z tej okazji przedstawiam krótką rozmowę z panią Magdaleną Wojdyną – jego założycielką i właścicielką. Sama jestem zdziwiona, że dopiero teraz wpadłam na pomysł zadania kilku pytań – w końcu galerię Ludowo Mi śledzę niemal od początku jej powstania. Gdy w kolekcji Balenciaga pojawiły się folkowe chusty, to tam szukałam ich odpowiedników. Gdy nie miałam pomysłów na prezenty, sklep nie raz ratował mnie z opresji :). Kto ma ochotę na ludowe inspiracje, powinien tam zajrzeć koniecznie!

W tym roku Galeria Ludowo Mi obchodzi swoje piąte urodziny. Czy mogłaby Pani odpowiedzieć, jak to wszystko się zaczęło i w jaki sposób rozwijało?
Galeria działa już 5 lat. Pomysł przyszedł sam:) Postanowiłam z mężem przenieść się na stałe na wieś. Całe życie mieszkałam w Warszawie, ale na tzw. starość zachciało nam się spokoju i ciszy oraz śpiewu ptaków za oknem.
Pomysł z przeniesieniem się daleko od miasta musiał się wiązać ze zmianą trybu pracy i życia. Zawsze lubiłam wiejskie klimaty: chaty kryte strzechą, świątki ludowe, ludową muzykę. Tak zrodził się pomysł na stworzenie miejsca, które gromadzi ludzi mających takie gusta jak ja. Ponieważ miał to być też biznes, więc musiało powstać coś takiego jak galeria, sklep, który pozwoli mi sprzedawać rzeczy z rękodzieła ludowego lub wyroby nawiązujące do folku.
Sam czysty folk jest słabo medialny i zarazem sprzedawalny. Zauważyłam jednak ze nurt  folkowy często pojawia się polskiej modzie i sztuce użytkowej. Zwłaszcza w czasach globalizacji zauważa się trend zaznaczania odrębności w obrębie państw i rożnych dziedzinach kultury, sztuki, mody. Dlatego też nawiązuję kontakty z ludźmi, którzy inspirują się folkiem i chcą swoje rzeczy sprzedawać innym, pochwalić się pomysłami i inspiracjami.

Ludowo Mi wysyła do najróżniejszych zakątków świata. Skąd było najdalsze zamówienie?
Najdalsze zamówienie miałam z Alaski! Z tą klientka zresztą nawiązałam miłą korespondencje, wysyłała mi zdjęcia lisów polarnych itp. To jedna z milszych stron tego biznesu, gdy mogę kogoś ucieszyć naszymi ludowym wyrobami i pomóc w nostalgii i tęsknocie za Polską

Jakie są kryteria przy wybieraniu nowych artystów? Czy każdy ma szansę się zgłosić?
Kryteria są jasno ujęte w naszym regulaminie. Nie przyjmujemy jednak wszystkiego. Musi być to kolekcja przedmiotów nawiązująca do folku, oryginalnie wymyślona, a nie skopiowana z innych galerii, starannie wykonana i pięknie sfotografowana. Internet rządzi się swoimi prawami. Klient klika w zdjęcie i podejmuje decyzje o kupnie na podstawie tegoż zdjęcia. Tak wiec prezentacja produktu jest bardzo ważna.

4. Sklep Ludowo Mi właśnie rusza od nowa po generalnym remoncie. Skąd pomysł na zmiany?
Nasz sklep w starej szacie graficznej i funkcjonalnościach trwał już 5 lat, a świat internetu idzie naprzód bardzo szybko. Przyszedł czas na zmiany zarówno od strony klienta jak i administratora. Rekonstrukcję musiał przejść sposób zarządzania produktami oraz sposób ich wyszukiwania. Obecnie system działania jest dużo łatwiejszy dla mnie jako administratora, ale tez dla klienta, proszę wejść i się przekonać. Można wyszukać wyroby po kolorze, tagach, a także wg kryteriów: przeceny, nowości, polecamy. Jeżeli ktoś ma urodzimy i zaznaczył to przy rejestracji, otrzyma w tym dniu życzenia i rabat na zakupy w prezencie.
 
Brzmi atrakcyjnie! Jakich nowości możemy się spodziewać po nowej odsłonie sklepu?
Na otwarcie mamy rabat 10% dla wszystkich, którzy zrobią zakupy w poniedziałek! Jest też konkurs w formie gry uruchomionej na Facebooku i tu przewidujemy różne nagrody dla trzech najszybszych graczy. Każdy też może z naszej strony ściągnąć sobie folkową tapetę na pulpit. Następnie w planach jest konkurs na walentynki oraz akcja „Lawenda – już bliżej wiosny”. Wykorzystam tu swoje zbiory lawendowe z zeszłego roku: rośnie jej u nas prawie hektar i mimo ostrych zim jakoś się trzyma.
Serdecznie wszystkich zapraszam do odwiedzin naszego sklepu już od 24.01 (poniedziałek).

P.S. Uwaga, uwaga! Do 30 stycznia działa w sklepie kod rabatowy – 9fKJpNmiIq, który daje 5% zniżki na całe zakupy – wraz z wysyłką :).

5 Comments

 • ryfka81
  Posted 23 stycznia 2011 18:25 0Likes

  Czekałam na nową odsłonę strony. Faktycznie jest nieco wygodniejsza, ale nadal nie można np. wejść na stronę konkretnego produktu (jeśli chciałabym komuś przesłać link do konkretnej torby, to nie mogę).
  Poza tym miałam nadzieję, że pojawią się „normalne” kategorie. Obecnie jest ich moim zdaniem za dużo i mają długie i niewiele mówiące nazwy, co wprowadza chaos (a przynajmniej ja czuję się zagubiona). Od poetyckich „Zadzieram kiecę” czy „Dzikie pnącza” wolałabym bardziej podstawowe kategorie typu bluzki/spódnice/sukienki itd.
  Szkoda też, że po wejściu w kategorię główną, np. Torebki, nie można przeglądać wszystkich produktów, tylko trzeba wchodzić w poszczególne kolekcje/projektantów.
  Coś jestem ostatnio w marudnym nastroju 🙂

 • hertabak
  Posted 23 stycznia 2011 18:29 0Likes

  Przyłączam się do Ryfki. Szkoda, że nie można otwierać produktu na osobnej stronie. Ale graficznie jest na plus!

 • frenja
  Posted 23 stycznia 2011 20:02 0Likes

  Uwielbiam klimaty folkloru, więc Ludowo mi idealnie wpasowuje się w moje potrzeby. O ile dobrze pamiętam, to tam kupiłam przepiękną błękitną chustę z Twojej szafy 🙂 Z resztą wszystko co tam kupiłam znajduje się u mnie na honorowych miejscach i zbieram za nie same komplementy.

 • Gość: karin, e177168228.adsl.alicedsl.de
  Posted 4 lutego 2011 09:29 0Likes

  Uwielbiam ten sklep, kupilam tam przepiekna poduszke folklorystyczna. Kazdemu polecam ten sklep:)

 • Gość: , static54-179.tvk.torun.pl
  Posted 1 listopada 2011 19:09 0Likes

  A ja polecam inny sklep tego typu http://www.DolinaKultury.pl

Leave a Reply