Belle

Projekt Belle to dzieło młodej i wszechstronnie uzdolnionej Magdaleny Nowosadzkiej. Ja zwróciłam uwagę przede wszystkim na ubrania, ale będąc na stronie warto obejrzeć także grafiki i zdjęcia. Całość składa się na niezwykle przyjemny dla oka świat. Poniżej krótka rozmowa z projektantką.

1. Dla kogo tworzysz swoje projekty?

Na początku tworzyłam dla siebie, chodziłam w ubraniach, które szyłam. Obecnie szyję z myślą o sprzedaży, choć oczywiście nadal są to rzeczy, które sama chętnie bym nosiła

2. Pierwsza rzecz, którą uszyłaś?
Koszulka z prześcieradła dawno dawno temu. Była to prosta koszulka-tuba, z namalowanymi przeze mnie, kolorowymi ludzikami 🙂

3. Jak wygląda proces twórczy, co Cię inspiruje?
Oglądam bardzo dużo blogów, mam swoich ulubionych fotografów, strony o architekturze, designie. Raczej uciekam od bezpośrednich inspiracji jak oglądanie pokazów mody, szukam czegoś co mnie zachwyci, nieważne czy będzie to piosenka, wnętrze czy ładnie zaprojektowana lampa. Inspiracje czerpię też z natury. Ogólnie cenię sobie minimalizm, prostotę, harmonię i mam nadzieję, że widać to w moich projektach.
Jeśli chodzi o proces twórczy to nie wykonuję wykroju, szkicuję i potem od razu szyję, upinam materiał na manekinie.

4. Gdzie można kupić Twoje ubrania?
 Ubrania można kupić bezpośrednio u mnie, poprzez kontakt mailowy lub też czasem na jakiś kiermaszach organizowanych w Warszawie (informacje podaję na moim profilu na Facebooku) Jeśli wszystko dobrze pójdzie niedługo będzie je też można kupić w nowo powstałym sklepie internetowym, ale na razie nie mogę powiedzieć nic więcej 🙂

5. Twoje największe modowe marzenie?
Otworzyć swój własny butik!

Oby jak najszybciej się spełniło!

Zdjęcia: Projekt Belle

6 Comments

 • jagnesjag
  Posted 14 września 2011 08:05 0Likes

  Oglądam projekty Magdy na facebooku, ale chyba druga sukienka umknęła mojej uwadze, a jest świetna! Fajne materiały i wszystko wygląda na wygodne, do noszenia. Super!

 • Gość: Katherine, dys154.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Posted 14 września 2011 09:32 0Likes

  Super 🙂 Pomysły nie są zbyt innowacyjne, ale wyglądają bardzo fajnie. Sama chętnie przygarnęłabym drugą i trzecią sukienkę do swojej szafy.
  Harel, wiesz może, jakie są ceny projektów? 🙂

 • Gość: raj, 89-76-18-182.dynamic.chello.pl
  Posted 14 września 2011 13:09 0Likes

  od belle: ceny to ok 100zł 🙂

 • Gość: kelly, proxy-gw.uib.no
  Posted 14 września 2011 15:06 0Likes

  Pisałam o niej całkiem niedawno – bardzo podoba mi się taka prostota 🙂

 • harel
  Posted 14 września 2011 15:48 0Likes

  @kelly: i znów blogerska telepatia. Zajrzałam do Ciebie i po znalezieniu notki o Wearso tylko się w tym utwierdziłam ;).

 • to_me
  Posted 16 września 2011 17:28 0Likes

  Młoda dziewuszka, ale sobie po swojemu radzi. Dobrze, że jej projekty nie są przewrotne i odkrywcze, tylko są pewnym standardem, takim pokłonem dla bardziej doświadczonych krawców i projektantów.
  Zaczyna powoli i, wygląda na to, że całkiem fajnie.
  Jestem bardzo ciekawa, co zaproponuje za 2,3 lata- czy zostanie w tym samym modowym miejscu, czy otworzy szufladę z zupełnie nowym stylem…?

Leave a Reply