Wszystko o Twoich butach

Na warszawskiej Saskiej Kępie przy ulicy Walecznych 19 mieści się butik All about shoes. Miejsce kameralne, w starej kamienicy, wypełnione butami, których w większości przypadków nie znajdziemy nigdzie indziej w Polsce. Jego właścicielka, Anna Michniewicz, od samego początku stara się wybierać marki wcześniej u nas nieznane. Ewentualnie takie, które do tej pory można było w dość okrojonej liczbie odnaleźć w sklepach internetowych. Nie osiada na laurach i regularnie pojawia się na targach w poszukiwaniu nowości (niedawno wróciła z GDS w Düsseldorfie, rzecz jasna, z gotowymi planami na wiosnę).
Włoskie Lilimill i Patrizio Dolci, holenderska Lazamani, hiszpańska Bisue Ballerinas czy wreszcie polska Etnopia – różnią się stylem totalnie, łączy je świetna jakość. Charakter marki zaraz po dbałości wykonania liczy się najbardziej. Buty muszą nieść w sobie „to coś” – określenie banalne, ale jak najbardziej prawdziwe. Jeśli nie ujmą założycielki sklepu, nie mają żadnych szans – choćby zapowiadały się na hit sezonu. Wybór jest więc bardzo osobisty. Aktualnie miejsce pasteli (o których tu zresztą pisałam jakiś czas temu) zajęły odcienie bakłażana, brązu, czerni (tak, czerń też ma odcienie… Ach, przecież wiecie to na pewno, nawet taka książka niedawno powstała w naszym kraju…) i morskiego błękitu (lub morskiej zieleni, jak kto woli). Oprócz butów znajdziemy na miejscu szereg kolorowych toreb autorstwa Piotra Czachora (niektóre stworzone specjalnie dla sklepu) oraz biżuterię Peppermint Studio (cuda z maleńkich szklanych koralików – wkrótce tutaj w osobnym tekście). Najświeższym odkryciem jest marka Lazamani. Powstała w Holandii w 1988 roku, zasłynęła produkcją botków i kozaków (zarówno zimowych jak i letnich). Wprawdzie posiada w asortymencie także inne typy obuwia, ale jakimś cudem nie grzeszą urodą. Natomiast kowbojki czy botki motocyklowe są po prostu genialne.
Oczywiście All about shoes posiada także sklep internetowy, ale jeśli znajdziecie się w okolicach Saskiej Kępy (i uwielbiacie buty), potraktujcie ten punkt jako obowiązkowy. Warto.
Poniżej lookbook i najświeższa dostawa Lilimill:
Lilimill Lookbook All About Shoes (8)
Lilimill Lookbook All About Shoes (9)
Lilimill Lookbook All About Shoes (10)
Lilimill Lookbook All About Shoes (11)
Lilimill Lookbook All About Shoes (12)
Lilimill All About Shoes (10)
Lilimill All About Shoes (11)  Lilimill All About Shoes (13)
Lilimill All About Shoes (14)
Lilimill All About Shoes
Lilimill All About Shoes (2) Lilimill All About Shoes (3)
Lilimill All About Shoes (9)
Propozycje marki Lazamani:
Lazamani All About Shoes (1)
Lazamani All About Shoes (2)
Lazamani All About Shoes (3)
Lazamani All About Shoes

Zdjęcia: Lilimill i All about shoes.

2 Comments

  • kasia
    Posted 6 stycznia 2014 10:04 0Likes

    wow, świetne buty, najbardziej podobają mi sie te: … ciekawe jaka cena za taką przyjemność dla oczu i stóp 😛

  • asia
    Posted 27 marca 2019 09:03 0Likes

    Sklep zlikwidowany ;(

Leave a Reply